Жадібність перемагає страх

17 квітня 2018, 10:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Західна коаліція заявила, що всі ракети досягли цілей. Росія заперечила, що майже всі вони були перехоплені доблесними сирійськими ППО, навченими російськими інструкторами. Коротше кажучи, его кожної зі сторін було задоволене, і розвитку ракетний удар, слава богу, не отримав. Інвестори теж раді розглядати те, що сталося у вихідні в Сирії, швидше, як "інцидент", а не широкомасштабні дії і, схоже, вирішили сконцентруватися на фундаментальних результатах компаній. У цьому кварталі вони обіцяють бути сильними, як ніколи, на тлі зростання американської економіки і ефекту від податкової реформи.

Відео дня

Вчора всі 11 секторів S&P виросли, ведені телекомом (+ 1.5%), комунальними послугами (+ 1.4%) і матеріалами (+ 1.4%). Також, великий вплив на ринок здійснили найбільші, з точки зору ринкової капіталізації, охорона здоров'я (0.8%) і технології (+ 0.8%).

Навіть енергетичний сектор виріс на (+ 1.0%), незважаючи на те, що на тлі сирійського "спокою" ф'ючерси на WTI знизилися на (-1.7%), до $66.22. Зазвичай ціни на нафту і нафтогазові компанії рухаються в одному напрямі.

В результаті, всі основні індекси відкрили тиждень упевненим зростанням: S&P 500 (+ 0.81%); Dow Jones (+ 0.87%) і Nasdaq (+ 0.70%).

Прибутковість 10 річних US-Treasuries збільшилася на 1 бп, зокрема, як наслідок підвищеного інтересу інвесторів до акцій, і досягла 2.83%.

Золото практично не змінилося і сьогодні торгується на рівні $1,347.20 за унцію.

Чого чекати сьогодні

Як завжди, трохи політики. Хтось, напевно, щось скаже про Сирію і про торгову війну США і Китаю. Хоча, ситуація і трохи заспокоїлася, обидва питання як і раніше на порядку денному. Цілком ймовірно, що протягом дня Трамп може образити когось із великих чиновників, а ті скажуть щось недобре йому у відповідь.

З економічних індикаторів найважливішими сьогодні будуть: (а) будівництво нових будинків і (б) дані по індустріальне виробництво за березень. Що стосується будівництва, яке є хорошим індикатором того, як інвестори оцінюють стан і перспективи економіки (тільки в Україні ця залежність якось дивно працює), то очікується, що зростання складе (+ 2.3%). Індустріальне виробництво, як очікується, виросте всього лише на (+ 0.4%), в основному, через слабке зростання в машинобудуванні (+ 0.2%). І, тим не менш, очікування оптимістичні і, якщо будуть підкріплені фактичними даними, то додадуть інвесторам впевненості в економічному зростанні, яке, врешті-решт, транслюється в більш високі прибутки компаній.

Але! Каталізатором, найімовірніше, будуть корпоративні новини!

Уже вчора ввечері Netfliх задав тон, оголосивши рекордне зростання числа нових передплатників – 7.4 мільйона і 40% зростання виручки, в першому кварталі. Вже після закриття торгів акції NFLX виросли більш, ніж на (+ 7%). На сьогодні, компанія демонструє найстрімкіше зростання серед S&P 500 – з початку року (+ 63%). Ні я не помилився, саме (+ 63%).

З великих компаній сьогодні результати рапортують Goldman Sachs і Johnson & Johnson, до відкриття торгів, і IBM, після закриття. Улюблена українцями, що інвестують, Interactive Brokers також оприлюднить результати сьогодні, після закриття.

Тож, схоже, Ейфорія поки що не закінчується!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X