Чи зачепить українців обвал на біржі

8 лютого 2018, 09:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські індекси коригуються. Чому це відбувається і як це відіб'ється на українцях?

Основна причина – "перегрітість" ринку. Вкотре доведено найжиттєвіше для інвестора прислів'я – "Дерева не ростуть до небес". Після багаторічного, майже монотонного зростання, корекція – очікуваний і неминучий етап. Тригером, на мій погляд, послужило підвищення ставок, хоча були й інші чинники, що змусили інвесторів охолодити запал. Часто запитують, чи могло вплинути падіння біткоіна, але мені це здається малоймовірним. Як кажуть в Одесі – "Де біткоін і де американські акції?"

Відео дня

На українські акції цей негатив навряд чи може серйозно вплинути. Перегрітістю локального ринку у нас не пахне. Майже всі іноземні інвестори давно вийшли з наших акцій, тому "втечу капіталу" організувати нікому. Місцеві гравці можуть понервувати, але навіть якщо індекс українських акцій UX впаде сильніше за американський, то цього майже ніхто не помітить.

Хороша новина: в українців з'являється шанс прикупити акції економічно сильних американських і європейських компаній помітно дешевше. Фундаментально у більшості емітентів, чиї акції впали, все дуже і дуже непогано. Поки немає об'єктивних причин для того, щоб ціни падали дуже довго, хоча не можна виключати можливість ще однієї сильної корекції в найближчий місяць або два. Глобальної кризи, за глибиною порівнюваної з тою, що ми спостерігали 2008 року, я особисто не чекаю. Потрібно просто дочекатися розвороту тренду, вибравши до цього часу, найбільш привабливі для купівлі акції.

Легально купувати іноземні цінні папери українцям дозволили в липні минулого року, але поки що далеко не всі скористалися такою можливістю. Лютнева корекція – хороший привід задуматися про це.

Погана новина: На тлі невизначеності на фондових біржах розвинених країн такі країни зі слабким розвитком, як Україна втратять істотну частку уваги міжнародних інвесторів. Повільність наших "реформаторів" призвела до того, що знову втрачено шанс використати сприятливі зовнішні умови. Втім, нічого нового. Як то кажуть, Україна ще жодного разу не гаяла можливість згаяти можливість. Чекаємо виборів 2019 року, до яких немає сенсу сподіватися на серйозне підвищення інвестиційної привабливості країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X