За хамство треба платити

3 травня 2018, 15:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Типовий мажор - це, як правило, дитина чиновника місцевої адміністрації, депутата, і набагато рідше - бізнесмена.

В житті я багато разів перетинався з мажорами. Серед них - чимало адекватних людей, але якщо судити в цілому - то ситуація, звичайно, сумна. Мажор - це хлопець чи дівчина до 28-30 років, які виділяються демонстративним споживанням більш дорогих товарів і послуг, ніж їх оточення. Дорогі тачки, шмотки, годинник, брязкальця, найостанніші моделі гаджетів тощо. Мажори завсідники найдорожчих курортів, найпопулярніших нічних клубів і ресторанів - у будь-яку пору року і доби. При цьому очевидно, що гроші на все це мажор заробив не сам, а за допомогою батьків. Типовий мажор - це, як правило, дитина чиновника місцевої адміністрації, депутата, і набагато рідше - бізнесмена.

Відео дня

В цілому мажори діляться на адекватних і неадекватних. Адекватні відрізняються вихованістю, широким кругозором, заглиблені в політичні і економічні міркування і часто приємні в спілкуванні. Неадекватні відрізняються примітивними споживчими поглядами, нестриманістю, зухвалою поведінкою, безвідповідальністю, відсутністю емпатії і грандіозним почуттям власної значущості. З адекватними мажорами все зрозуміло - їх в нашому суспільстві меншість. З неадекватними все інакше - їх у нас багато. Життєві ідеали і філософія неадекватних мажорів укладається в ряд простих істин:

  1. Світ несправедливий до всіх і справедливий до них, тому що вони - обрані.
  2. Всіх і все можна купити. Без винятку. Якщо когось купити не можна - то це питання ціни.
  3. Всі обмеження - умовні. Закон це інструмент перерозподілу грошей, а не зведення обов'язкових правил і норм. Лох той, хто думає інакше.

Більшість неадекватних мажорів зневажає всіх, хто бідніший і ненавидить тих, хто багатший. Змінити цю концепцію мислення практично неможливо або дуже важко, тому що це стан особистості і психіки. Неадекватні мажори цілком впевнені, що багаті батьки - ключ до вирішення всіх життєвих проблем. З іншого боку, в основній своїй масі, вони вкрай незадоволені тим, що ті не дають їм повноцінного доступу до сімейного капіталу. Тому неадекватні мажори вважають, що справжнє життя у них почнеться тільки тоді, коли батьки, які стримують доступ до грошей - помруть. А поки що доводиться чекати, зганяючи власні образи і приниження на тих, хто слабший.

Неадекватні мажори своєю поведінкою яскраво демонструють умовність обмежень. Татко завжди допоможе, мама завжди відмаже. Дивлячись на це, ваша дитина може замкнутися в собі, відчуваючи себе невдахою. При цьому, у неї завжди є ризик прийняти цю шкалу цінностей і почати самому відкидати соціальні обмеження в поведінці. Таким чином, у величезного числа молодих і талановитих людей, що не мають великого капіталу, виявляються розмиті ціннісні орієнтири. Боротися з цим можна по різному, але насамперед через показове припинення хамської поведінки. Припиняти часто доведеться вам, а не органам влади, тому що вони у нас діють вибірково. При цьому будьте готові, що якась частина суспільства буде налаштована проти вас. У багатьох людей досі присутній постсовковий рефлекс слуги, який завжди захищає свого потенційного господаря. Але нічого не поробиш і припиняти доведеться. Саме так і вчинив Мустафа Найєм в недавньому інциденті, і саме так само вчинив би я і багато хто з нас.

Тому що це є реакцією здорової людини. Не можна мовчати і опускати очі. Не можна боятися застосування сили. Потрібно діяти, навіть всупереч страху - зрозуміло дотримуючись рамок закону і здорового глузду. Я розумію, що це важко і небезпечно, але інших варіантів немає - неадекватних мажорів слід завжди ставити на місце - відразу, після - але ставити. Тому що тільки так їм можна показати наявність єдиних для всіх правил і культурного коду.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X