Від екологічного виробництва до енергоефективності

4 грудня 2017, 19:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
МХП будує унікальний завод, здатний виробляти альтернативну енергію

13 грудня Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розгляне питання про виділення Миронівському хлібопродукту (МХП) кредиту в 25 млн євро на будівництво біогазового заводу потужністю 10 МВт у Ладижині Вінницької області. Загальна вартість біогазового проекту - 27 млн євро.

Відео дня

Коли 20 років тому, ми тільки почали впроваджувати аграрні проекти, перша проблема, яка постала перед нами – це вплив нашого виробництва на життєво важливі ресурси та довкілля. Ми прекрасно розуміли, що на дотриманні екологічних норм та впровадженні нових технологій у виробництво продуктів будуватиметься наша репутація, і це впливатиме на розвиток компанії. Розвиваючи виробництво, ми враховували закони природи та несли додаткові витрати по відновленню ґрунту, води, повітря та підтримці екологічної чистоти. Робили все, щоб не порушити загальну рівновагу.

Ми багато працювали, щоб мінімізувати всі ризики, а потім працювали ще більше, щоб перетворити ці ризики на благо. У МХП уже багато років ми впроваджуємо у виробництво тільки екологічно безпечні технології і віримо, що багато людей розділяють нашу відповідальність за збереження довкілля. Сьогодні – це філософія роботи МХП. Це закон, який не підлягає обговоренню. Ніколи. Він не стоїть першим чи п’ятим у списку наших пріоритетів – на нього нанизуються всі інші закони. І для того, щоб дотримуватися цієї філософії та зробити все, щоб наші виробництва були безпечними, потрібно було докласти неймовірні зусилля.

Сьогодні органічні відходи від нашого виробництва проходять триступеневу очистку. Вода знезаражується не хімікатами, а живими бактеріями, що дозволяє зберегти її природні властивості. За якістю вода не поступається питній. Її можна використовувати повторно, але закон не дозволяє нам цього робити.

Саме принцип екологічного виробництва змусив нас багато років тому шукати шляхи, як мінімізувати відходи від нашого виробництва, зробити його безпечним та екологічним. Як результат - абсолютна унікальна технологія, яку розробив наш інститут. Сьогодні виробництво МХП працює на курячому посліді. Хоча в світі практично ніхто на такій сировині не працює — вона вважається складною для виробництва біогазу.

У наступному році МХП у Ладижині планує почати експлуатацію біогазової станцію потужністю 10 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити теплом виробництво птахофабрики й невелике місто до 10 тис. населення. Згодом ми будемо виробляти таку кількість електрики, якої буде достатньо для освітлення цілого райцентру, із садочками, школами, ФАПами, і при цьому переробляти всі наші відходи від виробництва на енергію, тепло та добрива. Складно? Мабуть, але можливо.

До чого я веду? Завдяки принципу екологічного виробництва, яке ми ухвалили багато років тому, ми отримали гарну репутацію, відмінну якість продукції, і головне – приклад того, як Україна може перейти на альтернативні джерела енергії. Бо потужності МХП по біогазу — це 70% такого палива в країні. Якщо альтернативну енергію зробити основою стратегії енергонезалежності країни , з порядку денного зникнуть баржі з пенсільванським вугіллям, закордонні формули "плюс" тощо. Я вже не кажу про енергетичні шантажі та постійні залякування, як Україна замерзатиме взимку.

Раціональні зміни потрібно починати з себе. На себе ж брати відповідальність і міняти світ. Переконаний, проекти, які вже запустило МХП сьогодні, може впроваджувати практично кожне підприємство. Було б бажання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X