"Велкам бек" у трудову осінь

3 вересня 2018, 10:43

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Новиною п'ятниці мали стати результати американо-канадських торгових переговорів, але, на жаль, завершилися вони безрезультатно. Втішним призом стала лише заява Торгового представника США, що переговори будуть відновлені цього тижня, в середу. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд також підтвердила, що Канада і США можуть досягти згоди, якщо на те буде "добра воля і гнучкість усіх сторін". Отже, шанс, що оновлену угоду про торгівлю може бути підписано лідерами Мексики, Канади і США в кінці листопада, зберігається, а разом з ним і оптимізм інвесторів.

Відео дня

Всі основні індекси закінчили п'ятницю без особливих змін. А ось результати за місяць виявилися рекордними: для S&P 500 (+3.0%) і Dow Jones (+2.1%) за останні чотири роки, а для Nasdaq (-0.26%) аж за останні вісімнадцять.

6 з 11 секторів S&P закінчили п'ятницю зростанням. Швидше за інших зросли нерухомість (+0.42%), споживчі товари не першої необхідності (+0.37%) і технологічні компанії (+0.12%). Енергетичні (-0.73%), комунальні (-0.45%) і телекомунікаційні компанії (-0.42%) стали лідерами падіння.

Ф'ючерси на WTI у п'ятницю знизилися на (-0.5%) до $69.84, за барель.

Прибутковість 10 літніх US Treasuries закінчила тиждень на рівні 2.85%, а дворічних - 2.64%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.4%), до позначки 95.05. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1606.

Ф'ючерси на золото торгуються на рівні $1,206.9, за унцію.

Чого чекати цього тижня

Сьогодні, 3 вересня, в Америці День праці і ринки закриті.

У цілому ж, основними темами для інвесторів, що повертаються з відпусток, цього тижня стануть торгівля і ринки, що розвиваються.

Що стосується торгівлі, то всю увагу буде прикуто до продовження переговорів з Канадою та розвитку ситуації з Китаєм. Як відомо, президент Трамп має намір ввести додаткові тарифи на китайський імпорт обсягом $200 млрд. Вже на початку вересня.

Що стосується ринків, що розвиваються, то до головних героїв хвилювань, Туреччини та Аргентини, може приєднатися Індонезія, валюта якої, рупія, знизилася до найнижчого рівня щодо долара США, за останні двадцять років. Якщо це трапиться, то криза ринків, що розвиваються, ще більше почне нагадувати "азіатську" 1997-98 років, а тепер уже і за географічною ознакою.

З макроекономічних даних, найважливішими стануть торговий баланс за липень, який буде оприлюднено в середу, і звіт про ринок праці, у п'ятницю.

Що стосується торгівлі, то очікується, що дефіцит у липні зросте до $50,2 млрд, у порівнянні з $46.3 млрд, у червні, і середнім значенням за другий квартал на рівні $45.2 млрд.

Звіт про ринок праці повинен засвідчити міць американської економіки. Очікується, що кількість робочих місць у несільськогосподарських галузях зросте з 157 до 198 тисяч, безробіття знизиться до 3.8%, а середня зарплата зросте на 2.8% у річному вимірі.

"Велкам бек" у трудову осінь, панове інвестори!

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X