Uber йде на IPO

22 березня 2019, 19:00

Головні події тижня

Безумовно, головною подією тижня стало засідання FOMC, комітету ФРС, що формує напрямки монетарної політики в США. Припущення про те, до якого рішення прийдуть члени комітету, були різні, але, на мій погляд, ФРС перевершив очікування ринку, продемонструвавши дива м'якості і лібералізму.

Відео дня

У підсумку, ставку не підвищено. Більш того, «dot plot», графік, який відображає бачення членів FOMC щодо майбутніх рівнів процентних ставок, змінився в бік зниження. Ще в грудні «dot plot» вказував на те, що в 2019 році підвищень може бути два. Після нинішнього засідання підвищень не очікується, взагалі. Що стосується скорочення балансу, то тут ФРС теж пообіцяв не поспішати.

Добре чи погано те, що робить ФРС? З одного боку, зниження ставки - це добре. Згадайте, як обурювалися інвестори підвищенням минулого року. Ось і не дивно, що в четвер після заяв ФРС усі основні індекси потягнулися вгору. Питання, чи надовго? Адже, причиною для зниження ставок стало уповільнення економіки. ФРС знизив прогнози зростання економіки на 2019 і 2020 роки до, відповідно, 2.1% і 1.9%. І це більше, ніж очікувалося раніше. Також, підвищилися прогнози рівня безробіття в 2019-2021 рр. І для цього, звичайно ж, є причини: торгові сутички з Китаєм, прогнози щодо прибутковості компаній, що знижуються, ціни на нафту, що ростуть, динаміка передвиборного сезону й інші, менш значущі процеси.

Масштабно на заяви ФРС відреагував ринок облігацій. Ціни пішли вгору, відповідно, прибутковість знизилася, причому до найнижчого рівня, починаючи з січня 2018 року. І, що цікаво, крива прибутковості, ще більша її частина, що продовжила вигинатися вбік, навіває думки про кризу.

У всі часи крива прибутковості була одним з найбільш стабільних і надійних індикаторів, що пророчать майбутню кризу. Варто було прибутковості довгострокових облігацій стати нижче прибутковості короткострокових (крива ставала інвертованою), як слідом за цим слідувала криза. На сьогоднішній день, вже більша частина кривої стала інвертованою. Прибутковість шестимісячних облігацій вище дванадцятимісячних і так аж до п'ятирічних. Тримісячні обігнали десятирічні. Загальноприйнятим показником того, що крива стала інвертованою, вважається ситуація, коли прибутковість 2-річних облігацій перевищує прибутковість 10-річних. Поки цього ще не сталося, але різниця доходностей в ході торгів у четвер досягала 5 бп (0.05%). Це найнижче значення з 2007 року. Ще трохи і крива прибутковості стала б повністю інвертованою. А всього лише рік тому різниця в дохідності дво- і десятирічних становила 80 бп (0.8%), а в 2014-му - 160 бп (1.6%).

Історія з перенесеним Brexit, звичайно, важлива і могла б вплинути на ринки, але явно потрапила в тінь новин від ФРС.

У п'ятницю дослідницька група IHS Markit оприлюднила попередні дані за американським PMI у виробничому секторі, за березень. Згідно з прогнозами, значення індексу очікувалося на рівні 53.5. Фактичний результат склав 52.5, найнижче значення за останні 21 місяців. У секторі послуг цей показник знизився до з 56 до 54.8. Нагадаю, що значення індексу нижче 50 означають уповільнення, а вище 50, відповідно, розширення.

Трохи раніше було оголошено аналогічний показник в Німеччині. Результат невтішний - третій місяць поспіль PMI виробничого сектора знижується і в березні досяг 44.7, що є найнижчим значенням з 2012 року. РMI у сфері послуг склав 54.9. І хоча формально це означає розширення, саме значення стало найнижчим за останні два місяці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Що стосується корпоративного сектора, то найяскравішими подіями тижня стали звіти FedEx і Micron про квартальні результати. Поштовий гігант промахнувся і з точки зору виручки, і з точки зору EPS. Всьому виною уповільнення глобальної торгівлі. Після оголошення результатів ціна акцій впала на (-3.6%).

Історія з Micron трохи інша... Не зважаючи на двозначне падіння виручки й EPS, які все ж таки перевищили очікування, ціна на акції зросла на (+10.2%), завдяки оптимістичним прогнозам керівництва компанії про очікуване збільшення попиту в другому півріччі.

Uber Technologies Inc. нарешті визначилася з місцем проведення IPO - це NYSE. Компанія планує подати формальну заявку на розміщення в квітні. Оцінка може дотягнути до $ 120 мільярдів, що зробить цю подію найбільшим IPO року.

Якщо підсумувати, то минулий тиждень, який сміливо можна назвати тижнем ФРС, приніс все ж більше тривог, ніж надій. І головна в тому, що економічне зростання, хочемо ми цього чи ні, стає все повільнішим. Так що, схоже, можна знову починати розмови про прийдешню кризу.

Хороших всім вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X