Туреччина як провісник глобальної кризи

13 серпня 2018, 11:35

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Головною новиною минулого тижня, звичайно ж, була Туреччина. Внутрішні проблеми, посилені рішенням Трампа підвищити тарифи на турецький метал, розродилися знеціненням турецької ліри, яка тільки за п'ятницю втратила 24%. Само собою, турецькі проблеми хвилею прокотилися, перш за все, по ринкам, що розвиваються, а також по ринкам європейських країн, банки яких тримають на балансі значні обсяги турецького боргу.

Відео дня

Звичайно ж, варто було вибухнути фінансовій кризі в Туреччині, інвестори почали проводити паралелі з Азіатською кризою кінця 1997 року, яка стала початком глобальної рецесії. Хоча, не можна сказати, що в цьому питанні аналітики виявляють повну одностайність. Деякі вважають, що причина турецької кризи – специфічні проблеми всередині країни. І, дійсно, не можна сказати, що п'ятнична паніка була викликана масовою втечею іноземних інвесторів. За даними HSBC, велика частина іноземних грошей покинула країну в 2013 році і так і не повернулася назад.

Як розгортатимуться події далі та чи стане п'ятнична криза в Туреччині початком глобальної кризи, достовірно не знає ніхто. Але, як мінімум, в короткостроковій перспективі, за підсумками п'ятниці, що європейські, що американські ринки виявилися в червоній зоні: S&P 500 (-0.71%), Dow Jones (-0.77%), Nasdaq (-0.67%). В результаті, за тиждень тільки Nasdaq виявився в плюсі ​​(+ 0.4%), S & P 500 і Dow, втратили, відповідно, (-0.3%) і (-0.6%).

Лише 1 з 11 секторів S&P завершив п'ятницю підвищенням. Найбільші втрати, закономірно, були зафіксовані в сировинному (-1.43%) і фінансовому секторах (-1.16%), третє місце зайняла нерухомість (-1.00%). Єдиним щасливчиком виявилася енергетика (+ 0.27%), завдяки зростанню ціни на нафту.

Вересневі ф’ючерси на WTI зросли на (+ 1.2%), до $67.63, за барель.

Прибутковість US Treasuries різко знизилася по всій довжині кривої. Цілком закономірно, що після падіння ринків акцій і на тлі думок про нинішню глобальну кризу, інвестори потягнулися до американських державних облігацій. Десятирічні втратили 8 бп, до 2.86%, а дворічні 4 бп, до 2.60%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.76%), до позначки 96.19. Це найвище значення з червня 2017-го. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1388.

Сильний долар продовжує тиснути ціни на золото вниз: $1,208.43, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

З точки зору макроекономічних даних, тиждень буде не особливо цікавим. Найбільш насичений день – середа, коли будуть оприлюднені дані про роздрібні продажі і промислове виробництво.

На корпоративному фронті домінують роздрібні оператори. У вівторок квартальні результати оголосить Home Depot, в середу Macy's і на закуску, в четвер, Wall Mart.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також продовжаться розмови з суверенним інвестиційним фондом Саудівської Аравії про фінансування викупу акцій Tesla.

Найімовірніше, домінуючим фактором для ринків залишиться Туреччина і інтрига в тому, чи стане вона буревісником нової глобальної кризи чи ні.

Гарного всім літнього дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X