Три уроки фінансової грамотності

7 лютого, 19:00
1479
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Для майже 4 млн отримувачів субсидій

Політики часто ставляться до українців, як до дітей. На думку деяких з них, ми недостатньо відповідальні та фінансово грамотні, щоб самим платити податки, заощаджувати на пенсії, продавати земельні паї. Зараз податки за найманих робітників платить роботодавець, за пенсії відповідає пенсійний фонд, паї не можна продати через мораторій.

Для того, щоб почати щось робити самостійно потрібні додаткові знання та досвід. Але найкращий спосіб чомусь навчитись та стати відповідальним — почати щось робити. Наприклад, завдяки впровадженню принципу “гроші ходять за пацієнтом” 25 млн українців зробили свідомий вибір сімейного лікаря.

Рішення про монетизацію субсидій – урок фінансової грамотності для 3,7 млн українських родин, що отримують субсидії готівкою. Якщо раніше держава платила гроші постачальникам комунальних послуг, то тепер ці кошти вперше живими грошима отримають громадяни.

Частина українців вирішить ці гроші притримати або витратити на більш нагальні потреби

Частина українців вирішить ці гроші притримати або витратити на більш нагальні потреби, а за комуналку заплатити пізніше. Частина навпаки, отримавши їх у поштаря або в Ощадбанку, вирішить зекономити час та відразу заплатити за газ, світло та воду. Цей вибір – перший урок фінансової грамотності від монетизації субсидій. Засвоїти цей урок допоможе пеня за несвоєчасно сплачені платіжки, яку планують ввести згодом.

Перша монетизація відбудеться в березні за платіжками лютого. Отже, у отримувачів є час та стимул зменшити споживання, щоб після сплати комунальних послуг залишились гроші на інші витрати. І це другий урок фінансової грамотності від монетизації субсидій. Після повноцінного запуску ринків електроенергії та газу споживачі зможуть обирати постачальників та тарифні плани, що збільшить можливості для заощаджень.

Як уникнути черг при отриманні монетизованої субсидії, що робити з зекономленою частиною? Пошук рішення – третій урок фінансової грамотності від монетизації субсидій. Ощадбанк має запропонувати карту тим, в кого її ще немає та пояснити, як платити за комуналку та інші платежі безготівково, як перевести залишок онлайн на ощадний рахунок чи депозит. З часом потрібно, щоб до програми приєдналися й інші українські банки, щоб збільшити конкуренцію за споживача. Також потрібно створити можливості відкриття рахунків для клієнтів Укрпошти – через введення поштових рахунків або через агентську співпрацю з банками.

Монетизовані субсидії це не лише уроки фінансової грамотності для отримувачів субсидій, а й вигода для країни. Вигода завдяки зменшенню споживання енергоносіїв. Вигода завдяки збільшенню фінансової інклюзії через зростання безготівкових платежів та заощаджень а банках.

Впевнений, що українці засвоять уроки фінансової грамотності від монетизації субсидій із вигодою для себе та країни. І з часом ми будемо брати на себе більше відповідальності і в інших сферах життя – сплаті податків, накопиченні на пенсії, розпорядженні земельними паями.

 

Головне

Країни

Вчора, 21:27

article_img
Оголошення вироку Манафорту призначили на 8 березня
Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Футбол

Вчора, 21:48

article_img
Айнтрахт - Шахтар. Події по хвилинах матчу Ліги Європи

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:38

article_img
Фабрика Nutella у Франції тимчасово припинила виробництво через проблеми з якістю
Гаджети

Вчора, 22:21

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма
IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua