Три альтернативи Гройсмана

9 жовтня 2018, 10:00

Телеканал UA Перший переживає чергову кризу – через перебої з надходженням грошей він тимчасово припинив мовлення в аналоговому режимі.

Чим це загрожує і що все це означає

З одного боку, ситуація не така погана. UA Перший продовжує вести мовлення в цифрі, і його частка за підсумками вересня навіть зросте.

Відео дня

Адже відключений був тільки аналоговий режим мовлення UA Перший. У цифрі канал продовжує показувати, так само як він виходить на супутнику.

Треба не забувати, що українські канали в принципі у вересні припинили мовлення в аналогу. Єдиний, хто продовжив це робити, – UA Перший, чия частка за цей час зросла. З початком перебоїв і відключенням від аналога UA Перший повернувся туди, з чого і починав, зайнявши ту саму частку, що і в серпні.

Аналогове мовлення рано чи пізно буде припинено всюди. Тому питання відключення від аналога не таке страшне. Рейтинг каналу і його частка по суті залишаться тими самими.

Тут важливо інше. А саме факт ставлення держави до UA Перший. Відсутність фінансування аналогового мовлення і сам факт боргів говорить про те, що Кабмін як мінімум вважає функціонування каналу не першочерговою проблемою. Причин може бути як мінімум три:

  1. В уряді ніхто особливо не заморочується питаннями свободи слова та отриманням споживачами неупередженої інформації.
  2. Або, що ще гірше, там взагалі зацікавлені в тому, щоб такого роду каналу інформації не було. Хоча б тому, що такі програми як "Схеми", "Наші гроші" виходять на UA Перший і критикують владу.
  3. Все, що відбувається, не більше, ніж непорозуміння. Пов'язане з нестачею грошей у бюджеті, наприклад.

Якщо причина в останньому, то UA Перший вже найближчим часом буде знову підключений до аналогового мовлення. А всі борги погашені.

Якщо в першому чи в другому, то уряд просто самоусунеться від проблеми, що багато говоритиме про прем'єра Володимира Гройсмана і його ставлення до свободи слова.

Що ж поживемо – побачимо, чи потрібен Кабміну єдиний у країні незалежний і неупереджений канал...

Показати ще новини
Радіо NV
X