Трамп точно в ціль, а Apple промахнувся

2 листопада 2018, 11:23

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ринки зростають вже третій день поспіль, і вчора причиною для оптимізму став твіт президента Трампа про прогрес, досягнутий в торгових переговорах з Китаєм. Якщо на зустрічі G-20, в Аргентині, дійсно, буде досягнуто домовленостей і торгова війна закінчиться, то це прибере одну із значущих проблем, які ведуть до економічної кризи. Але, чесно кажучи, я б не робив надмірно оптимістичних висновків із заяв американського лідера, враховуючи скільки разів чаша вагів американо-китайської торгівлі вже схилялася то в один, то в інший бік. Поживемо побачимо…

Відео дня

Але, в короткостроковій перспективі ринок безумовно отримав хороший позитивний імпульс, що й не забарилося позначитися на динаміці основних індексів: S&P 500 (+ 1.06%), Dow Jones (+ 1.06%), Nasdaq (+ 1.75%)

Тільки 1 з 11 секторів S&P 500 закінчив день зниженням. Одинокій жертвою став "захисний" сектор комунальних підприємств (-0.55%). Попереду всіх були сировинні компанії (+ 3.01%), яким своїми чудовими квартальними результатами допоміг DowDuPont (+ 8.07%), споживчі товари не першої необхідності (+ 2.23%) і промислові підприємства (+ 1.72%), традиційно чутливі до питань зовнішньої торгівлі.

Грудневі ф'ючерси на WTI вчора впали ще на (-2.5%), до $63.69, за барель, досягнувши семимісячного мінімуму.

Прибутковість дворічних US Treasuries знизилася на 4 бп, до рівня 2.84%, а десятирічних на 2 бп, до 3.14%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.81%), до позначки 96.12. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1431.

Ф'ючерси на золото виросли і торгуються на рівні $1,236.1, за унцію.

Чого чекати сьогодні, у п'ятницю

Безумовно, осмислення результатів Apple, які компанія оголосила вчора, після закриття торгів. EPS досягли $2.91, а виручка склала $62,9 мільярда, що перевершило очікування Wall Street. З іншого боку, компанія продала 46.9 мільйонів iPhone, що нижче прогнозу, на рівні 48.4 мільйонів. Також, розчарувала динаміка продажів у Китаї. Вражаюче зростання, в 16%, все ж нижче 19%, досягнутих кварталом раніше. Ну, і найголовніше – інвестори були розчаровані стриманим прогнозом компанії на наступний квартал. Як наслідок, це все призвело до падіння акцій на (-6.7%) під час позабіржової торгівлі, вчора і, звичайно ж, вплине на весь ринок під час сьогоднішньої торгової сесії.

З відомих компаній квартальні результати сьогодні оголосять ExxonMobil, AbbVie і Chevron.

Важливою подією дня стане жовтневий звіт про ринок праці. Очікується, що в жовтні було створено 200,000 нових робочих місць, а рівень безробіття як і раніше залишається найнижчим за останні п'ятдесят років, на рівні 3.7%.

Найбільше інвесторів буде хвилювати зростання погодинної оплати праці, яка прогнозується рівні 0.2%, в порівнянні з минулим місяцем, і 3.1%, в річному вимірі, що є найвищим значенням з 2009 року. І, звичайно ж, це створює додаткові інфляційні хвилювання і дає ФРС додаткові аргументи для підвищення ставок.

І тим не менше, не зважаючи на Apple і побоювання інфляції, ф'ючерси на основні індекси поки що ростуть, хоча на нинішньому ринку все може помінятися відразу.

Хороших всім вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X