Трамп незадоволений ставками

20 липня 2018, 11:03

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Цілих три дні знадобилося президенту США, щоб повернути колишній бойовий настрій, після зустрічі з Путіним. Вчора після обіду Дональд Трамп заявив, що як звичайний громадянин Америки він незадоволений політикою ФРС щодо ставок. Найімовірніше, говорив у ньому не звичайний американець, а, все-таки, великий девелопер, для якого високі ставки означають високу вартість капіталу, що залучається, необхідного для будівництва об'єктів нерухомості. З іншого боку, чудово, що подібна заява прозвучала не як офіційна думка чиновника, наділеного найвищою владою, а значить незалежності ФРС нічого не загрожує. І тим не менше, ринки відреагували зростанням цін на держоблігації і зниженням вартості акцій фінансових компаній.

Відео дня

Негативу ринку акцій також додала нова серія торгових переживань. Нова хвиля піднялася після того, як президент Трамп заявив, що нездатність домовитися про «щось справедливе» з ЄС може призвести до «страшної відплати», натякаючи на можливе введення 20-25% тарифів на імпорт автомобілів у США.

Ну і, останньою краплею стали кілька не дуже оптимістичних квартальних звітів, оприлюднених вчора. Зокрема, очікування інвесторів не виправдали Travelers (-3.71%), Bank of New York Mellon (-5.23%), Domino's Pizza (-2.44%) і Philip Morris (-1.52%).

Під впливом усіх цих факторів п'ятиденне зростання ринку, кінець кінцем, закінчилося і всі основні індекси закінчили день рухом «на південь»: S&P 500 (-0.40%), Dow Jones (-0.53%) і Nasdaq (-0.37%).

Лише 2 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день підвищенням: нерухомість (+ 1.01%) і комунальні підприємства (+ 0.93%). Лідером падіння стали фінансовий сектор (-1.44%), за ним послідували телекоми (-1.10%) і сировинні компанії (-0.61%).

Після закриття трохи оптимізму додав Microsoft, результати якого перевершили очікування. У другому кварталі виручка виросла на 17.5%, до $30.09 млрд (очікувалося на $860 млн менше), EPS досягли $1.13, в порівнянні з очікуваними $1.08.

Серпневі фючерси на WTI зросли на (+ 1.0%), до $69.46, після того, як спочатку сесії впали до $67.80, за барель.

Після висловлювань Трампа прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 4бп до 2.84%, а дворічних на 2 бп, до 2.62%.

Не залишився осторонь від президентських міркувань і US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют. Після того, як Трамп сказав, що сильний долар Америці тільки на шкоду, індекс відразу знизився, але пізніше ситуація вирівнялася і в кінцевому підсумку було навіть зафіксовано зростання (+ 0.2%), до 95.00. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.165.

Золото залишиться на низьких рівнях - $1,222.0 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

За відсутності важливих макроекономічних новин вся увага буде сконцентрована на квартальних результатах.

Сьогодні їх оголосять General Electric, Honeywell, Kansas City Southern і Schlumberger. Найбільший інтерес викликає GE, недавно викинута з індексу Dow Jones, що переживає один з найскладніших періодів у своїй історії.

Розраховуємо на спокійне завершення непоганого тижня.

Гарних всім вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X