Трамп незадоволений ставками
Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.
Цілих три дні знадобилося президенту США, щоб повернути колишній бойовий настрій, після зустрічі з Путіним. Вчора після обіду Дональд Трамп заявив, що як звичайний громадянин Америки він незадоволений політикою ФРС щодо ставок. Найімовірніше, говорив у ньому не звичайний американець, а, все-таки, великий девелопер, для якого високі ставки означають високу вартість капіталу, що залучається, необхідного для будівництва об'єктів нерухомості. З іншого боку, чудово, що подібна заява прозвучала не як офіційна думка чиновника, наділеного найвищою владою, а значить незалежності ФРС нічого не загрожує. І тим не менше, ринки відреагували зростанням цін на держоблігації і зниженням вартості акцій фінансових компаній.
Негативу ринку акцій також додала нова серія торгових переживань. Нова хвиля піднялася після того, як президент Трамп заявив, що нездатність домовитися про «щось справедливе» з ЄС може призвести до «страшної відплати», натякаючи на можливе введення 20-25% тарифів на імпорт автомобілів у США.
Ну і, останньою краплею стали кілька не дуже оптимістичних квартальних звітів, оприлюднених вчора. Зокрема, очікування інвесторів не виправдали Travelers (-3.71%), Bank of New York Mellon (-5.23%), Domino's Pizza (-2.44%) і Philip Morris (-1.52%).
Під впливом усіх цих факторів п'ятиденне зростання ринку, кінець кінцем, закінчилося і всі основні індекси закінчили день рухом «на південь»: S&P 500 (-0.40%), Dow Jones (-0.53%) і Nasdaq (-0.37%).
Лише 2 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день підвищенням: нерухомість (+ 1.01%) і комунальні підприємства (+ 0.93%). Лідером падіння стали фінансовий сектор (-1.44%), за ним послідували телекоми (-1.10%) і сировинні компанії (-0.61%).
Після закриття трохи оптимізму додав Microsoft, результати якого перевершили очікування. У другому кварталі виручка виросла на 17.5%, до $30.09 млрд (очікувалося на $860 млн менше), EPS досягли $1.13, в порівнянні з очікуваними $1.08.
Серпневі ф’ючерси на WTI зросли на (+ 1.0%), до $69.46, після того, як спочатку сесії впали до $67.80, за барель.
Після висловлювань Трампа прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 4бп до 2.84%, а дворічних на 2 бп, до 2.62%.
Не залишився осторонь від президентських міркувань і US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют. Після того, як Трамп сказав, що сильний долар Америці тільки на шкоду, індекс відразу знизився, але пізніше ситуація вирівнялася і в кінцевому підсумку було навіть зафіксовано зростання (+ 0.2%), до 95.00. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.165.
Золото залишиться на низьких рівнях - $1,222.0 за унцію.
Чого чекати сьогодні, в п'ятницю
За відсутності важливих макроекономічних новин вся увага буде сконцентрована на квартальних результатах.
Сьогодні їх оголосять General Electric, Honeywell, Kansas City Southern і Schlumberger. Найбільший інтерес викликає GE, недавно викинута з індексу Dow Jones, що переживає один з найскладніших періодів у своїй історії.
Розраховуємо на спокійне завершення непоганого тижня.
Гарних всім вихідних і вдалих інвестицій!