Трамп, економіка і ринок нерухомості

31 травня 2017, 08:36
Взагалі, перемога Дональда Трампа на виборах приголомшила фінансовий світ, засоби масової інформації і ринки нерухомості. Але шок поступово минає

Інвестори побоюються рецесії, посилаючись на наміри Трампа різко скоротити державні видатки в перший рік перебування при владі, і невизначеність ринку росте в очікуванні його президентства. Але навіть якщо це і станеться, то в більш віддаленій перспективі, а поки ринок очікує ще один рік низьких процентних ставок.

Відео дня

Президентство Трампа може справити позитивний вплив на ринок житла та іпотеки в довгостроковій перспективі. Трамп сповнений рішучості полегшити регулювання та знизити податковий прес у галузі фінансових послуг, що зробить більш доступними кредити для покупців житла середнього класу. В результаті, ринок купівлі житла в 2017 році має залишатися сильним. Надалі, процентні ставки можуть почати рости швидше, особливо якщо плани економічного зростання Трампа сприятимуть зростанню інфляції.

Особливу увагу найближчим часом експерти рекомендують приділяти впливу тектонічних змін в політиці, а саме зростаючому протекціонізму (прихід до влади Трампа і його заяви про перегляд чинних міжнародних угод). Ці настрої можуть істотно уповільнити лібералізацію торгівлі, яка більше двох десятків років сприяла зміцненню світової економіки.

Особливу стурбованість американських інвесторів викликає всепроникна, всеосяжна і зростаюча заборгованість населення і держави. Сьогодні на 1 долар доходу у домогосподарстві у середньому припадає 1,6 долара боргу, а розмір заборгованості домогосподарств країни взагалі досяг цифри 4,4 трлн. доларів у першому кварталі 2016 року або 288% ВВП. «Тиск, який чинить цей борг, означає одне і тільки одне: всепроникаюче обмеження економічного зростання».

Вплив такого боргу на економіку не до снаги подолати навіть Трампу, оскільки абсолютно незрозуміло, яким чином можна одночасно знижувати податки та збільшувати інвестиції в інфраструктуру і стимулювати попит, в той час як країна вже в борговій в'язниці – тільки Китай є власником Американських казначейських векселів на 1,2 трильйона доларів. Боргова проблема характерна не тільки для США і Канади, вона охопила весь світ, і Європу, і Китай.

Найбільш обнадійливою, на думку експерта, з точки зору темпів зростання, прозорої та передбачуваної політики Національного банку, орієнтованого на реформи Прем'єр-міністра і зростаючої демографії є Індія – сьома за величиною економіка в світі. Протягом наступних десяти років вона вийде на третє місце в світі.

Канада, яка демонструє стабільно високі темпи будівництва при зростанні цін на нерухомість, зіткнулася з падінням цін на нафту, без перспективи їх підвищення в найближчому майбутньому, що призводить до зниження темпів зростання промислового виробництва і веде до поступового ослаблення ринку. Єдиним компенсатором у цьому випадку виступає зростання населення і сильні демографічні показники. Канада - країна з населенням, яке зростає найшвидше з-поміж розвинених країн. Тільки завдяки імміграційній політиці та залученню іноземних працівників ринок житла в Канаді, як і раніше, є привабливим з точки зору інвесторів і дозволяє країні перебувати в порівняно хорошій позиції.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X