Топ-5 книг для бізнесменів
Я недавно прочитав сам і рекомендую кожному
Джон Дорр, Вимірюйте найважливіше
(John Doerr, Measure What Matters)
Автор книги — легендарний американський інвестор і партнер знаменитого інвестфонду Kleiner Perkins. Вона, з точки зору метрик (методу, використовуваного для чисельного вираження якості або досягнення поставлених цілей), мабуть, найкраща з прочитаних мною. Взагалі тема метрик досить складна, тому що не завжди очевидна і часто контроверсійна, а ось в цій книзі вона здорово розкрита.
Сатья Наделла, Оновити сторінку
(Satya Nadella, Hit Refresh)
Після прочитання книги, написаної нинішнім генеральним виконавчим директором Microsoft, я по-іншому подивився на цю компанію. Раніше я до Microsoft ставився як до якогось олдскульного банку – тобто компанія давно створена, якось існує і ще довго буде на плаву. І в ній нічого не відбувається. Виявилося, що це не так. Подивіться на Microsoft сьогодні – це крута інноваційна компанія. І я був сильно здивований, коли читав про те, як Сатья Наделла всього за три роки вдалося вдихнути в цю компанію нове життя.
Патті МакКорд, Найсильніші
(Patty McCord, Powerful)
Ще одна натхненна і дуже цікава книга. МакКорд – колишня HR-директор компанії Netflix, світового лідера з виробництва та надання відеоконтенту. І в Найсильніших вона розповіла свою 14-річну історію роботи в цій легендарній компанії. А в загальному книга про те, як скористатися уроками, вивченими в Netflix, і застосувати розроблені там принципи і практики в управлінні.
Стенлі Маккрістал, Команда команд
(Stanley McChrystal, Team of Teams)
Ця книга трохи схожа на попередню. Її написав екс-генерал американської армії, який має за плечима бойовий досвід в Іраку і Афганістані. У книзі відмінно розказано про командаи-переможці і про те, як їх створювати.
Елад Джил, Керівництво по швидкому зростанню
(Elad Gil, High Growth Handbook)
Автор – підприємець, венчурний інвестор і консультант Елад Джил працював з такими компаніями, як Airbnb, Twitter, Google, Instacart, Stripe і Square, що швидко зростають, в період їх перетворення з невеликих компаній в глобальні бренди. Книга складається з 14 інтерв'ю, розбитих на розділи, присвячені окремо взятій теми. Джил знайшов потрібних експертів, виділив головне з бесід з ними. Це хороший формат – виникає відчуття, ніби сам береш участь у діалозі.
Колонка опублікована в журналі Новое Время за 17 січня 2018 року. Републікування повної версії заборонене.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени