Сутичка "биків" і "ведмедів" триває

18 жовтня 2018, 10:24

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Якщо днем раніше у всіх на вустах було слово Netflix, то вчорашніми героями заголовків були Міністерство фінансів США і ФРС.

Міністерство фінансів опублікувало звіт про валютні політики і практики американських торгових партнерів. І хоча в ньому не міститься прямих звинувачень на адресу Китаю в маніпуляціях з валютою, міністр Мнучін заявив, що "особливу стурбованість викликає брак прозорості у валютній політиці Китаю і ослаблення китайської валюти останнім часом". Це, за його словами, викликає проблеми в досягненні справедливої ​​і збалансованої зовнішньоторговельної політики і "змушує фінансову владу США і далі уважно спостерігати за китайською політикою щодо валютного курсу і вести переговори з китайським центральним банком". В цілому, Міністерство фінансів заявило, що шість найбільших торгових партнерів США – Китай, Німеччина, Індія, Японія, Корея і Швейцарія, будуть додані в список країн, за валютними практиками яких США буде уважно спостерігати.

Відео дня

Що стосується протоколів засідання ФРС, то вони підтвердили, що більшість членів комітету, який приймає рішення про зміну ставок, виступають за їх подальше підвищення.

Тож, хоча сезон квартальних результатів і почався на дуже мажорній ноті, колишні загрози – зовнішня торгівля і підвищення ставок – нікуди не зникли і продовжують чинити тиск на ринок. Вчора це проявилося дуже незначною мірою, індекси закінчили день з невеликими втратами: S&P 500 (-0.03%), Dow Jones (-0.36%), Nasdaq (-0.04%), але в будь-який момент торгівля і ставки можуть стати потужними каталізаторами зміни тренда.

4 з 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Попереду інших був фінансовий сектор (+ 0.91%), імпульс якому дали оприлюднені у вівторок хороші квартальні результати Goldman Sachs (+ 2.97%) і Morgan Stanley (+ 2.72%). На другому місці комунікації (+ 0.52%), а третє і четверте розділили охорона здоров'я та споживчі товари першої необхідності (+ 0.48%). Позаду всіх виявилися сировинні (-0.83%) і енергетичні компанії (-0.70%) і споживчі товари не першої необхідності (-0.69%).

Прибутковість US Treasuries трохи виросла після опублікування протоколів ФРС. Десятирічні і дворічні додали по 2 бп і торгуються, відповідно, на рівні 3.18% і 2.88%.

Листопадові ф'ючерси на WTI впали на (-3.0%), до $69.75 за барель. Причина – в значному зростанні запасів видобутої нафти у США.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, додав (+ 0.34%), піднявшись до позначки 95.09. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1485.

Ф’ючерси на золото торгуються на рівні $1,224.0, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

З макроекономічних даних сьогодні нічого доленосного: традиційний щотижневий звіт про нові заявки з безробіття і прогноз Філадельфійської ФРС про бізнес-клімат в окрузі, в жовтні.

Сезон квартальних результатів набирає темпи і сьогодні насичений день: American Express, PayPal, Philip Morris, Travelers, BNY Mellon, Textron, PPG і Danaher.

Сутичка "биків", на боці яких вражаючі квартальні результати, і "ведмедів", підживлюваних зовнішньоторговельними війнами і підвищенням ставок, триває. Робіть ставки, дорогі інвестори!

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X