Статус е-резидента Естонії для українців

30 листопада 2017, 14:30
Інтернет стирає кордони між державами, онлайн середовище пропонує достатньо можливостей жити і працювати, використовуючи Інтернет, без прив'язки до конкретної локації

Але завжди існувала одна проблема – як ідентифікувати людину, спілкуючись з нею онлайн. По суті, Естонія розв’язала цю проблему, коли вирішила видавати ID-карти з електронним цифровим підписом всім своїм жителям. Тепер будь-який житель Естонії використовуючи ID-карту може ідентифікувати себе віддалено через Інтернет і скористатися всіма державними послугами.

Відео дня

Оскільки програма була більш ніж успішна, в установах зникли черги, а всі процеси здійснюються в автоматичному режимі, то Естонія побачила можливість запропонувати своє рішення громадянам усіх країн. Використовуючи е-резидентство можна швидко і легко відкрити компанію з європейською юрисдикцією і керувати нею з будь-якої точки світу.

Громадянин будь-якої країни, маючи карту е-резидента, може зареєструвати компанію онлайн за один день, керувати нею віддалено, мати доступ до онлайн-банкінгу через найбільш захищений канал з використанням електронно-цифрового підпису. А також використовувати міжнародні платіжні сервіси (PayPal, Braintree тощо), підписувати документи підписом, який ідентичний власноручному і не потребує нотаріального посвідчення. Мінімальна бюрократія, відсутність корупції і можливість ведення бізнесу в європейській юрисдикції – ось що пропонує програма е-резидентства Естонії.

Треба відзначити, що електронне резидентство не є громадянством і не дає права на в'їзд до Естонії або ЄС. Воно також не надає фізичних прав резидента або, тим більше, податкового резидентства. Це інструмент для ідентифікації особистості онлайн і доступу до електронних послуг держави, але це ні в якому разі не громадянство. І хотілося б зробити на цьому акцент, оскільки відомі випадки продажу е-резиденства в третіх країнах для людей, які мріють переїхати в ЄС на постійне проживання.

Процес отримання е-резидентства дуже простий. Для цього необхідно заповнити відповідну форму на сайті і сплатити держмито в розмірі 100 євро. Як правило, це займає 10-15 хвилин. Основна частина питань потребує внесення паспортних або контактних даних та наостанок потрібно описати мотиви подання клопотання на е-резидентство. До клопотання необхідно додати скан паспорта і фотографію розміром 40x50 мм, після чого вибрати місце отримання карти е-резидента.

Департамент поліції і прикордонної охорони Естонії прийме рішення про видачу е-резидентства протягом 1 місяця. Але як показує практика, це займає близько двох тижнів. Повідомлення про рішення прийде на електронну пошту. У департаменту поліції і прикордонної охорони є право відмовити у видачі карти е-резидента, якщо інформація була надана неправильна або особа, що подала клопотання, відмовилася надати необхідну інформацію.

Після прийняття позитивного рішення карта е-резидента буде вислана в представництво Естонії на території України. Коли карта буде доставлена, особі, що клопочеться, приходить повідомлення електронною поштою. Конверт з картою е-резидента містить зчитувач для карти, який виглядає як flash-накопичувач для USB-порту, тому не потрібен додатковий пристрій для зчитування даних з карти.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Отримання статусу е-резидента не створює ніяких зобов'язань перед Естонською державою, це всього лише інструмент цифрового підпису, який дозволяє ідентифікувати особу онлайн для взаємин, що виникають при використанні Інтернету. Карта е-резидента, відразу після її отримання, дає повний доступ до всіх електронних послуг Естонії.

Показати ще новини
Радіо NV
X