Шоста програма з МВФ має стати останньою

4 вересня 2017, 15:00
Я дуже хочу, щоб наша шоста програма з МВФ була повністю реалізована і стала останньою. Україна, з її потенціалом, може і має стати економічно і фінансово самодостатньою

Реформа охорони здоров'я, Національне антикорупційне бюро, чиста вода у Франківську, електронні декларації, дорога Київ-Харків та електростанція у Кам’янці. Що спільного між цими речами? Це проекти, над якими ми працювали та працюємо разом з Міжнародним валютним фондом і Світовим банком.

Відео дня

Цю співпрацю ми почали рівно 25 років тому. Ми разом будуємо інституції, впроваджуємо структурні реформи та реалізуємо спільні інфраструктурні проекти.

За 26 років з відновлення незалежності наша країна переживала злети і падіння. Те саме можна сказати і про нашу роботу з міжнародними фінансовими організаціями.

Україна не раз розпочинала програми МВФ. З 1994-го по 2013-тий їх було п'ять. І жодна не була доведена до кінця. Кожного разу отримували кілька траншів на початку, і на цьому все закінчувалося, оскільки влада не хотіла або не була спроможна виконати взяті на себе зобов'язання.

Коли ми починали шосту програму МВФ в 2015 році, наша країна була у дуже складній ситуації: війна, економічна нестабільність, високий рівень інфляції, стрімке падіння ВВП, девальвація гривні. Допомога МВФ тоді була необхідна, як повітря, і Україна її отримала. Макроекономічна ситуація стабілізувалася. У 2016 році відновилося економічне зростання.

Країна ожила. І зараз співпраця з МВФ і Світовим банком необхідна нам для надання впевненості іноземним інвесторам і партнерам у тому, що Україна рухається правильним шляхом і що реформи ми продовжимо. Успішна співпраця з МВФ і Світовим банком є індикатором нашого прогресу в реформах, на який, зокрема, орієнтуються інвестори.

Реформи, які ми впроваджуємо в рамках співпраці з МВФ і Світовим банком потрібні не міжнародним фінансовим інституціям, а нам. Цих змін від нас вимагає українське суспільство. Саме майбутнє нашої країни вимагає земельної та пенсійної реформ, приватизації державних підприємств, бюджетної дисципліни, реформи Державної фіскальної служби тощо.

Також робота з Фондом та Світовим Банком – це досвід та інноваційні рішення. Ми зацікавлені у тому, щоб зі всього світового досвіду обрати для себе найкращі практики. В цьому допомога МВФ і Світового банку є дуже цінною.

Я дуже хочу, щоб наша шоста програма з МВФ була повністю реалізованною і стала останньою. Україна, з її потенціалом, може і має стати економічно і фінансово самодостатньою. Завдяки реформам, які ми втілюємо та маємо ще втілити у рамках співпраці з Фондом, наша економіка продовжить відновлюватися.

Якщо ми не будемо змінювати курсу, у найближчому майбутньому вже Україна, як акціонер МВФ та Світового Банку, буде допомагати іншим державам, які вирішать змінитися та розвиватися.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Впевнений, наш досвід буде цінним та корисним. А головне – успішним.

Текст опубліковано з ексклюзивного дозволу автора. Оригінал дивіться тут .

Показати ще новини
Радіо NV
X