Що робити після продажу бізнесу

2 травня 2018, 15:00

Після продажу бізнесу не поспішайте. Таку пораду я б дав зі свого досвіду. Не намагайтеся негайно почати новий бізнес. Ваш успіх в минулому зовсім не гарантує такий само успіх в майбутньому.

Якось, під одним з постів, мене запитали. Що робити після продажу бізнесу. Питання хороше і не таке просте. Один мудрий американець, мій візаві з Райфайзена, з яким від імені нашої команди я вів переговори про продаж банку, сказав хорошу фразу, яку я оцінив пізніше. Ви станете мільйонерами, але у вашому способі життя нічого глобально не зміниться. Додасться тільки проблем.

Відео дня

Він був правий. Коли ми 12 років тому продали банк, мені було 45. Розквіт життя. Освіта, досвід, гроші, зв'язки, люди і т.д. Хоч в депутати, хоч в багаті нероби, хоч в супер-пупер бізнесмени. І тут з'ясувалося, що особливо і займатися нічим, і пропозицій нормальних немає.

Байдикувати я не звик. У депутати і на держслужбу не хотілося. Не бачив, з ким. Бізнес-ідей теж особливих не було, а йти після центрального універмагу керувати у когось кіоском з продажу сітра було нерозумно. Загалом треба було серйозно думати над своїм майбутнім.

Яку пораду я б дав зі свого досвіду. Не поспішайте. Поставте себе на паузу. Згадайте, що ви у себе один. Відіспіться. Поки не відчуєте, що вже вистачить. Спробуйте поглянути на навколишній світ і своє життя іншими очима. Що вас в ньому влаштовує, а що ні.

Не "бійтеся" грошей, якщо доречно так сказати, і не намагайтеся їх негайно "прилаштувати". Не важливо, скільки їх у вас. Мільйон, мільярд, чи сто тисяч гривень. Без вашої участі вони самі собою ніколи не "згорять" і не знеціняться. Якщо раптом ви відчуваєте, що "недокерували" в своєму житті, підіть кудись покерувати ще. Комусь це скоро набридне. Я таких людей знаю. А комусь ні, і вони знайдуть свою нову реінкарнацію. Таких людей я теж знаю.

Не намагайтеся негайно почати новий бізнес. Ваш успіх в минулому зовсім не гарантує такий же успіх в майбутньому. Можна наробити помилок. Але в будь-якому випадку, не зупиняйтеся. Не йдіть "на пенсію". Рухайтеся вперед. І в 45 і в 65 і в 75. Щось будуйте, вишивайте хрестиком, випилюють лобзиком, збирайте марки, допомагайте рідній школі або рідному селу.

Важливо зрозуміти одне. Можна розвиватися в зовнішньому світі, завойовуючи якісь кар'єрні висоти. А можна й у внутрішньому, як особистість, завойовуючи ті ж висоти, тільки всередині себе. Причому абсолютно з тим же позитивом і відчуттям внутрішньої гармонії. Непогано, наприклад, почати з "планки" 5 хвилин щоранку. Або з англійської 5 разів на тиждень. 12 років тому я вирішив що self-improvement набагато краще дурної суєти. Став методично заповнювати порожнечі, які відчував і над якими не було можливості працювати. І в професійному плані і в загальному розвитку. Думаю, ви зрозуміли, про що я. І не шкодую, це було правильне рішення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Я перейшов з одного стану в інший легко і спокійно. Тому що був постійно зайнятий. А через кілька років у голові нарешті склався той важливий пазл і прийшло розуміння, чим потрібно займатися. І в житті, і в бізнесі. А чим не потрібно. Далі ви мою історію взагалі-то знаєте. Я про неї писав. Яготинське, клініка Оберіг, інші бізнеси.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X