Що означають купівлі IT-компаній

13 лютого 2017, 09:27
Нещодавно стало відомо про придбання банком MorganStanley 7% компанії Luxoft, яка працює в Україні

І про купівлю Luxoft українського розробника IntroPro.

MorganStanley, як будь-який інвестбанк, вкладає в те, що розвивається. А зараз ІТ-сфера розвивається дуже стрімко у всьому світі. Купівля Luxoft українського розробника IntroPro говорить про те, що український ІТ-ринок цікавий. У нас є розум, є кваліфіковані розробники. Їхні зарплати набагато нижчі, ніж у тих самих США чи Великій Британії. Відповідно, купуючи сегмент ІТ, Luxoft просто диверсифікується, розвивається. За їхньою стратегією розвитку – це правильна угода. Якщо вони купують на території України подібну ІТ-компанію, значить вони бачать великий інтерес в ринку ІТ в Україні.

Відео дня

Що стосується інвестицій в IT-сектор взагалі, то я б розділив його на дві частини. Перша частина – це інвестиції у стартапи, друга частина – це інвестиції в компанії, які займаються суто аутсорсингом. Останні роблять позитив нашій країні тим, що вони працюють на території нашої країни. Відповідно, вони платять податки, зарплати, створюють робочі місця. Друга частина – це сегмент стартапів. Цей сегмент показує, наскільки цікаво венчурним інвесторам вкладати в Україну. Але знову-таки, в Україні ситуація виходить дуже банальна. Більшість інвесторів, які вкладають в українські стартапи, сфокусовані на роботу у всьому світі. Вони вкладають гроші з умовами перенесення офіса, перенесення співробітників в інші країни. Чому? Я думаю, всім відомо і зрозуміло. Загальна ситуація в країні, регулювання тощо.

До стартапів інтерес був, є і буде і він тільки зростатиме. Все переходить в онлайн, люди все більше і більше користуються саме ІТ-технологіями. Але покупка Luxoft ІТ-розробника – це не індикатор того, що до нас в країну підуть інвестиції. Це індикатор того, що вони наш ринок бачать, як гідний ринок для того, щоб розробляти продукти. Але ці продукти, на жаль, будуть розроблятися на іноземні ринки.

Ми не будемо стояти на місці як країна, тому що весь світ йде вперед у цьому напрямі. Всі країни намагаються залучити нові стартапи, відкривають робочі візи для стартаперів, дають привілеї. Аж до того, що вони фінансують офіси компаній, які приїжджають і відкривають стартапи на територіях інших країн. Тому при правильній стратегії нашого керівництва країни, при мотивації, я думаю, що у нас є всі шанси для того, щоб стати однією з провідних країн в ІТ.

Але у нас ринок настільки тіньовий, у хорошому сенсі цього слова, що конкретно говорити, коли які угоди будуть і чи будуть вони взагалі, сказати складно. Коли і з ким – це дуже велика загадка. У нас всі угоди тримаються в секреті до останнього моменту. Суми угод, як правило, не розголошуються. Операції проводяться через іноземні компанії. Чому? Тому що не створено таких умов, щоб це все відбувалося тут і з перевагами для нашої держави. На жаль, на цей момент часу так. Сподіваємося, що все буде добре в майбутньому.

Показати ще новини
Радіо NV
X