Що нам приніс Ryanair

4 вересня 2018, 19:00

Ірландський лоукостер Ryanair, найбільший європейський бюджетний авіаперевізник, запустив з аеропорту Бориспіль перший рейс за маршрутом Берлін – Київ – Берлін (Шенефельд).

Авіакомпанія вже виходила на український ринок минулого жовтня. Компанія робила заяви про запуск перельотів найближчим часом і навіть почала продавати квитки на рейси. Однак потім переговори зупинилися. Бориспіль разом з іншими аеропортами не захотіли працювати з Ryanair і протестували проти пропонованих умов. Багатьом пасажирам, які придбали квитки, гроші так і не повернули.

Відео дня

Через деякий час, після тривалих переговорів, Бориспіль все ж погодився працювати з лоукостером. Можна сміливо стверджувати, що його "дотиснули". Керівництво Борисполя стверджує, що прихід Ryanair порушив плани щодо зростання доходів аеропорту. І це правда.

У ситуації, що склалася – дві сторони медалі: проблема з втратою доходів аеропорту і зміна ринку авіаперевезень.

За підсумками цього року Бориспіль отримає набагато менше грошей, ніж очікувалося. Аеропорт відмовився вводити спеціальні знижки для Ryanair, як цього хотіла компанія. Замість цього з жовтня 2018 року встановив знижки всім без винятку авіакомпаніям. У цій ситуації найбільше виграла МАУ, найбільша українська авіакомпанія. Тому, не зважаючи на зростання перевалки пасажирів минулого року на 22% і в першому півріччі-2018 на 30%, доходів у Борисполя буде менше.

Зміни на ринку авіаперевезень вже відбуваються, вони продовжаться і надалі. З приходом Ryanair в Україні з'явилися квитки по € 13, а МАУ створила на своєму сайті розділ "Low cost ціни" для покупки дешевих квитків. Цього не сталося б без виходу на український ринок ірландського лоукостера. Експертні прогнози говорять про падіння цін на авіаквитки мінімум на 10-15%. В результаті від конфлікту національного монополіста МАУ і великого постачальника послуг Ryanair у виграші залишилися споживачі. Але така ситуація є збитковою для Борисполя.

Урок цієї ситуації простий. Для споживача вихід нової компанії на ринок – це завжди добре, а для монополіста – завжди втрати. І оскільки монополіст тут державний (Бориспіль), то держава програла. Але прості українці, які є частиною цієї держави, – виграли. Таке от протиріччя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X