Що думає про ринок Баффет

25 лютого 2019, 10:31

І що нас чекає цього тижня?

Минулий тиждень завершився переможно. Всі основні індекси відзначили дев'ятий поспіль тиждень зростання: S&P 500 (+0.6%), Dow Jones (+0.6%) і Nasdaq (+0.7%). Всьому причина – оптимізм з приводу переговорів з Китаєм і заяв ФРС, яка проявляє «витримку» щодо відсоткової ставки.

Відео дня

Цього тижня, як і раніше, у фокусі уваги американо-китайські переговори. Китайська делегація відлітає з Вашингтона сьогодні, в понеділок. Поки, за інформацією, що просочилася в пресу, сторони домовилися протидіяти маніпуляціям з валютою, Китай зобов'язався збільшити імпорт американських товарів, а президент Трамп висловив готовність зустрітися з Сі Цзіньпіном у березні. Ну і, звичайно, дуже цікаво, як наприкінці тижня вчинить Трамп, який обіцяв з 1 березня підвищити тарифи на китайський імпорт обсягом $200 млрд, якщо не буде досягнуто ніяких угод. Ринок очікує, що нічого драматичного не станеться, і термін переговорів буде продовжено.

З політичних подій також заслуговує на увагу зустріч Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина в середу і четвер у В'єтнамі, хоча, навряд чи вона матиме якийсь значущий ефект на ринки.

У вівторок голова ФРС Павелл буде доповідати Конгресу і Сенату США про стан економіки і напрями монетарної політики. Безумовно, все сказане Павеллом буде уважно проаналізовано ринком у спробі передбачити майбутні дії ФРС.

У четвер буде оприлюднено попередні дані про американський ВВП за четвертий квартал минулого року. Очікується, що в четвертому кварталі економіка США зросла на 2.4%, що менше, ніж 3.4%, досягнуті в попередні три місяці.

Також цього тижня будуть оприлюднені дані про доходи та витрати населення, включаючи зростання витрат на індивідуальне споживання, показник, який вважає за краще використовувати ФРС для оцінки інфляції.

Квартальні результати опублікують найбільші роздрібні оператори, що може слугувати хорошим індикатором настроїв споживачів. У вівторок почнуть Home Depot і Macy's, далі, за ними, Lowe's, L Brands, Best Buy, Nordstrom, JCPenney, Gap і Foot Locker.

Важливою подією минулого тижня стало традиційне щорічне послання Воррена Баффета до акціонерів. Головні пункти річного звіту: 1) ринок поглинань переоцінений, сидіти на «подушці» в $112 млрд компанії Berkshire Hathaway невигідно, тому в 2019-му компанія сконцентрується на портфельних інвестиціях; 2) зворотний викуп акцій – це добре. Якщо їх можна викупити з дисконтом до справедливої ціни, то це створює вартість для існуючих акціонерів; 3) визнання величезного збитку, пов'язаного з KraftHeinz. Незважаючи ні на що, Баффет вважає, що це може бути чудовою можливістю ще докупити акцій компанії; 4) золото не є захистом від бюджетного дефіциту і величезного боргу уряду. Ті, хто весь час передрікав загибель економіки та інвестував у золото, заробили набагато менше в порівнянні з тими, хто вірив в економічний розвиток і купував акції компаній.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Одкровення найбільшого інвестора всіх часів збіглися за часом з оголошенням про те, що в четвертому кварталі компанія Баффета   Berkshire Hathaway визнала збиток у розмірі $25 мрд. Втішає, що збиток в основному складається з «паперових втрат» за відкритими позиціями, як наслідок високої волатильності в кінці минулого року.

Також, Баффет заявив, що змінює формат свого послання до акціонерів. «Ті, хто тривалий час читає наш щорічний звіт, помітили, що цього разу він починається по-іншому. Близько трьох десятиліть на самому початку звіту ми інформували про зміну вартості акціонерного капіталу компанії з розрахунку на одну акцію. Настав час змінити подібну практику», – заявив Баффет.

На його думку, подібна метрика втратила свою актуальність через те, що 1) Berkshire Hathaway перестала бути компанією, чия вартість створюється завдяки володінню портфелем акцій, тепер її основна цінність полягає в управлінні бізнесами»; 2) «хоча наші позиції в публічних компаніях оцінюються за ринковими цінами, правила обліку вимагають, щоб під час розрахунку нашого акціонерного капіталу ті компанії, якими ми управляємо, оцінювалися набагато нижче їхньої поточної вартості. Водночас розрив між реальною ціною і бухгалтерськими показниками останнім часом сильно зріс»; 3) «дуже ймовірно, що незабаром Berkshire стане одним з великих покупців власних акцій, і подібні угоди будуть укладатися за цінами, що перевищують вартість акціонерного капіталу, але нижче, ніж наша оцінка справедливої вартості. Логіка такого рішення дуже проста: кожна угода приводить до того, що реальна вартість акції стає вищою. Водночас вартість акціонерного капіталу на акцію знижується. Така розбіжність і призвела до того, що така метрика, як вартість акціонерного капіталу на акцію, перестала відображати економічну реальність».

Читайте Баффета й інвестуйте прибутково!

Показати ще новини
Радіо NV
X