Ринку потрібен новий імпульс

18 березня 2019, 20:07

Що чекає на інвесторів цього тижня?

У вівторок і середу відбудеться засідання ФРС. Навіть незважаючи на те, що безробіття сягнуло найнижчого рівня за минулі півстоліття, а погодинна оплата праці поступово зростає, очікується, що Павелл з товаришами не робитимуть жодних агресивних дій. На користь такого сценарію свідчить той факт, що економіка, схоже, сповільнюється, а інфляція перебуває нижче встановленої ФРС цілі, у 2%. У перші два місяці року оптові ціни зросли лише на 1.9% у річному вимірі, а роздрібні на 1.5%, що є найнижчим показником за останні два з половиною роки.

Відео дня

Найімовірніше, за результатами засідання ставку не піднімуть. Також, очікується, що ФРС надасть більше інформації про обсяги і терміни скорочення свого балансу. Ну і, ймовірно, ми побачимо зміни в «dot plot», графіку, який відображає бачення членів FOMC, комітету з монетарної політики, щодо майбутніх рівнів процентних ставок. Очікується, що вони знизяться, але одне підвищення 2019 року, все-таки, залишиться можливим. Зараз «dot plot» вказує на те, що цьогоріч їх може бути два.

Цього тижня відбудеться третє голосування британського парламенту про долю Brexit. Раніше парламент відклав заплановану дату виходу з ЄС, 29 березня, на три місяці. Проте, Тереза Мей спробує умовити законодавців проголосувати за погоджений нею план виходу з ЄС. Дві її попередні спроби провалилися, але перспектива подальшого затягування процесу або навіть можливість нового референдуму про скасування Brexit можуть схилити шальку терезів на її користь. Навіть більше, їй на руку факт відсутності будь-яких гарантій, що продовження терміну виходу буде схвалене всіма 27 членами ЄС, а додаткові три місяці допоможуть подолати протиріччя. До речі, якщо третя спроба не увінчається успіхом, то цілком може бути зроблена і четверта.

Звісно ж, однією з головних тем тижня буде Boeing. Минулого тижня Трамп публічно звернувся до компанії із вказівкою «вирішити питання швидко». Відмінне побажання, зважаючи, що з моменту катастрофи, 10 березня, капіталізація Boeing знизилася на $28 млрд. З сьомого місця в списку найдорожчих компаній індексу Dow Jones компанія перемістилася на чотирнадцяте.

І, схоже, що швидке рішення може бути знайдено. За інформацією компанії вся проблема моделі 737 Мах полягає у програмному забезпеченні. На усунення помилки і створення нової версії знадобиться тиждень-два. На цих чутках акції Boeing зросли в п'ятницю на (1.52%).

Наскільки великими будуть для компанії втрати через те, що сталося, аналітики підрахують вже найближчим часом і, ймовірно, ми побачимо зниження оцінок майбутнього прибутку, пов'язане з судовими позовами і виплатами "неустойок" і штрафів.

У п'ятницю будуть оприлюднені індекси РМ I відразу в трьох ключових економічних зонах – США, Єврозоні і Японії. Індекс РМI – один з найважливіших випереджальних індикаторів, що дозволяють інвесторам оцінити перспективи зростання економіки. Дуже важлива інформація, враховуючи, що глобальне уповільнення економіки – один з головних чинників, який може вплинути на ринок найближчим часом.

Ринку потрібен новий імпульс і поки до нового сезону квартальних результатів ще далеко, вся увага звернена на макроекономічні індикатори. Загалом, Dow Jones і S&P 500 вже впритул підібралися до історичних максимумів. Залишилося якихось 4%. Основними каталізаторами зростання останніх місяців стали зміна риторики ФРС з агресивною на ліберальнішу і розмови про те, що американо-китайські переговори просуваються в потрібному напрямку. Ці фактори, без сумнівів, вже закладені в нинішні ціни.

Питання, на яке, як і раніше, немає чіткої відповіді – це зростає або сповільнюється економіка. Останнім часом багато сигналів були досить суперечливими, але ось що цікаво. The Citi Economic Surprise Index, індекс, який вказує наскільки правильно збуваються економічні прогнози, демонструє негативне значення (-35), найнижче з серпня 2017. Це означає, що більшість економічних даних не дотягує до прогнозів.

Також не додає оптимізму і той факт, що більшість інвесторів почали поступово «перетікати» з ризикованих швидкозростаючих компаній (growth) у стійкіші (value), що вельми красномовно свідчить про очікування інвесторів і настрої, які вплинуть на ринок найближчими тижнями.

То що, може криза, все-таки, колись настане?

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X