Розгром воллстрітівських робочих

5 грудня 2018, 11:33

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Завзяття вистачило всього на один день. Варто інвесторам трохи розслабитися, почувши захоплені заяви президента Трампа про результати зустрічі в Буенос-Айресі, як прийшов час для нових тривог. Цього разу з приводу кривої прибутковості, що вирівнюється, і яка незмінно була відмінним провісником наближення економічної кризи.

Відео дня

Вчора, начебто в зовсім непримітний день, за повної відсутності важливих новин і гучних заяв, крива прибутковості продовжила вирівнюватися. Прибутковість 30-річних US Treasuries знизилася на 10 бп, до 3.17%. Десятирічні втратили 7 бп і до кінця торгів їх прибутковість становила 2.92%. Водночас, прибутковість дворічних, хоч і падала, але набагато меншими темпами – всього на 2 бп. У підсумку, прибутковість дво- і трирічних облігацій, (2.80%), перевищила прибутковість п'ятирічних (2.79%), а спред дво- і десятирічних досяг 12 бп, що є найнижчим значенням з 2007 року.

Вирівнювання кривої прибутковості потягнуло вниз акції фінансових компаній, чутливих до зміни ставок. Як наслідок, JP Morgan Chase, Citigroup і BofA втратили понад 4%.

Ну й загалом, для ринку це був дуже поганий день: S&P 500 (-3.24%), Dow Jones (-3.10%) і Nasdaq (-3.80%).

10 з 11 секторів S&P 500 завершили день далеко в червоній зоні. Єдиним вцілілим став "захисний" сектор комунальних компаній (+0.15%). Найбільше постраждали фінансові компанії (-4.40%), індустріальні (-4.35%) і споживчі товари не першої необхідності (-3.91%).

Січневі ф'ючерси на WTI зросли на (+0.6%), до $53.25, за барель.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.11%), до позначки 96.86. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1325.

Ф'ючерси на золото злетіли до рівня $1,239.6, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Сьогодні ринки закриті у зв'язку з траурними церемоніями на честь Джорджа Буша-старшого. А ось що станеться в четвер – це цікаво. Найімовірніше, президент Трамп скличе прес-конференцію стосовно торгових переговорів, яку довелося відкласти через траур.

Але, вчорашні події на ринку показали, що "пара добрих слів", якими обмінялися президенти в Аргентині – не є вирішенням проблеми, тож навряд чи спілкування президента з пресою допоможе вселити в інвесторів бойовий дух.

Навіть більше, тривожна статистика починає надходити з ринку житлової нерухомості, де продажі на первинному і вторинному ринках продовжують падати вже котрий місяць. Отже, схоже, кінцівка тижня буде не надто оптимістичною.

Хоча, для тих, хто сидить "у кеші" і чекає свого часу, кращих новин і бажати не варто!

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X