Роль мачо в житті фінансових ринків

17 вересня 2018, 13:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Тиждень закінчився ніяк. У п'ятницю президент Трамп підтвердив, що він хоче «дотиснути» китайців новими тарифами, і весь флер від попередніх заяв міністра фінансів Стівена Мнучина про продовження переговорів моментально розвіявся. Ринок припинив зростати. Як влучно стосовно цього висловився відомий телеведучий Джим Крамер: "Наступного разу не ведіться на розмови Мнучина про прогрес у переговорах. Він не керує цим процесом». Загалом же тиждень S&P 500 виріс на (+1.2%), Dow Jones на (+0.9%) і Nasdaq на (+1.4%).

Відео дня

Американський президент був не єдиним "крутим хлопцем", який впливав на ринки. Після того, як турецький центробанк підняв ставку аж на 625 бп, до 24%, турецька ліра зміцнилася. Але, як виявилося, ненадовго. Саме доти, доки президент Ердоган не розкритикував банкірів за їхнє рішення. У підсумку, ще (-1.6%) до американського долара і привид азіатської кризи продовжує бродити світом.

Тільки 4 з 11 секторів S&P закінчили день підвищенням: фінансові компанії (+0.66%), енергетика (+0.56%), промислові підприємства (+0.52%) і технологічний сектор (+0.02%). Серед тих, хто постраждав найбільше: нерухомість (-0.91%), комунальні підприємства (-0.54%) і телекоми (-0.43%).

Жовтневі ф'ючерси на WTI у п'ятницю зросли на (+0.6%) до $68.99.

Прибутковість US Treasuries досягла психологічно важливої позначки. Схоже, що інвестори нарешті повірили в серйозність намірів ФРС підвищити ставки. Десятирічні додали 3 бп і торгуються на рівні 3.00%, а дворічні додали 2 бп, до 2.78%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.23%), до позначки 94.75. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.16.

Ф'ючерси на золото знизилися на тлі зміцнілого долара і торгуються на рівні $1,198.3, за унцію.

Чого чекати наступного тижня.

Ніяких запланованих доленосних подій не очікується. У фокусі уваги залишаються питання зовнішньої торгівлі, сильний долар і ситуація на ринках, що розвиваються.

Привид "азіатської" кризи 1997-98 років, як і раніше, бродить світом.

Історично, причиною більшості криз стає звичка жити в борг. Найбільша проблема з боргами зараз у ринків, що розвиваються. Це приблизно 8 трильйонів доларів, включно з державними і корпоративними боргами. І на тлі сильного долара – це точно не найкращі новини для країн, що розвиваються. На жаль, Україна теж у списку країн з високим ризиком девальвації. Ми вже давно набралися боргів більше, ніж можемо собі дозволити, і рано чи пізно за це доведеться розплачуватися.

Незважаючи на те, що американська економіка летить вперед на всіх парах, і ринок освоює нові максимуми, криза вже десь на горизонті. Коли вона настане, точно не знає ніхто, але краще бути до неї готовим. Адже кожна криза – це чудова можливість заробити і гріх нею не скористатися.

Гарного тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X