Ринок б'є рекорди

27 серпня 2018, 11:25

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Що б не говорили песимісти, а американський ринок ставить все нові рекорди. Минулого тижня ми стали свідками найдовшого бичачого ринку в історії, а в п'ятницю S&P 500 закрився на новій висоті – 2,874.69. Президент США навіть не забув привітати свою країну з цією подією. Звичайно ж, у твіттері. Всі основні індекси закінчили тиждень підвищенням: S&P 500 ріст за тиждень (+ 0.86%), Dow Jones (+ 0.47%) і Nasdaq (+ 1.66%).

Відео дня

Найцікавіше, що зростанню ринку не заважають навіть гучні кримінально-політичні скандали з Майклом Коеном і Полом Манафортом, що вибухнули минулого тижня у Вашингтоні. Схоже, що інвесторів навіть не дуже бентежить перспектива імпічменту президента США, нехай і дуже віддалена.

У п'ятницю, на економічному симпозіумі в Jackson Hole, який збирав керівників ФРС, впливових економістів та інших представників фінансового істеблішменту, Голова ФРС Джером Пауелл досить ясно дав зрозуміти, що центральний банк продовжить поступово підвищувати ставки, але без будь-яких агресивних рухів. Також він заявив, що інфляція поки що не є проблемою. "Не дивлячись на те, що інфляція підібралася до 2%, ми не бачимо явних ознак прискорення і вважаємо, що ризику перегріву економіки немає", - заявив Пауелл. Але додав, що, якщо зміцнення ринку праці і швидке зростання доходів триватимуть, то ФРС зробить все "можливе і неможливе" для нормалізації ситуації.

Епатажний Маск заявив, що Tesla залишається публічною. З його слів, більшість нинішніх акціонерів вважає, що так буде краще для компанії. Також у окремих інституційних інвесторів можуть виникнути регуляторні проблеми, пов'язані з лімітами на інвестиції в приватні компанії. Ну і, найімовірніше, головною причиною стало те, що гроші на приватизацію знайдені не були. Рада директорів компанії підтримав рішення залишити компанію публічною. Тож, погомоніли, і все залишається, як і було.

Цікаво, чи охолодять запал інвесторів новини з Китаю. Зростання прибутку китайських індустріальних компаній сповільнюється вже третій місяць поспіль. У липні зростання склало 16.2%, в порівнянні з 20% в червні. Ще одне наочне підтвердження того, до чого ведуть торговельні війни.

Вересневі ф’ючерси на WTI зросли і торгуються на рівні $68.46, за барель.

Прибутковість 10-річних US Treasuries сьогодні на рівні 2.82%, а дворічних - 2.63%.

Після виступу Пауелла US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.5%), до позначки 95.06. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1606.

Знесилений долар трохи допоміг металам. Ф’ючерси на золото торгуються на рівні $1,211.5, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

З важливих економічних новин на наступному тижні буде оприлюднена друга оцінка ВВП за другий квартал. Аналітики очікують, що зростання складе 4%, трохи нижче, ніж первісна оцінка на рівні 4.1%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також, будуть оприлюднені дані по "базовому" PCE індексу, який ФРС вважає за краще використовувати як індикатор інфляції. Очікується, що в липні зростання цін складе 2.3%, в порівнянні з попереднім роком.

На корпоративному фронті результати продовжать оголошувати роздрібні оператори, зокрема Best Buy, Tiffany, PVH, Kroger, Dollar General, Dollar Tree, and Ulкta Beauty.

А, в цілому, цей тиждень, останній тиждень літа напередодні Дня праці в США, найімовірніше, стане найспокійнішим за весь рік. Тож, насолоджуємося літом і готуємося до осені.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X