П'ять причин почекати з глобальними інвестиціями

1 квітня 2019, 17:30

Що нас чекає у другому кварталі 2019. Події та прогнози, на які варто звернути увагу інвесторам

Перший квартал закінчено просто фантастично. За перші три місяці S&P 500 виріс на 13.1%, а це найкращий результат за останні десять років. Схоже, що інвестори вже не бояться нікого і нічого.

Відео дня

Ні Brexit, ані уповільнення глобальної економіки, ані проблеми в міжнародній торгівлі, ані $10 трильйонів, інвестованих під негативну ставку, ані інверсія кривої прибутковості вже нікого не лякають. Навіть сукупність цих факторів не можуть переважити швидкоплинного повідомлення, що, мовляв, на переговорах між США і Китаєм зроблено черговий крок вперед. І ринок продовжує зростати.

Що на нас чекає у другому кварталі

Було б надто легковажно очікувати, що другий квартал стане повторенням першого. Якщо зберігати такі темпи зростання і далі, то до кінця року S&P опиниться на позначці 4 100, у що особисто я повірити не можу. Не кажучи вже про те, щоб зробити на такий сценарій ставку! Хоча те, що сталося в першому кварталі, в кінці минулого року теж сприймалося як казковий сценарій.

А причини не вірити в подальше зростання ринку є:

1. Сезон квартальних результатів навряд чи наповнить нас приголомшливим позитивом. Ефект податкової реформи випарувався і, найімовірніше, EPS (чистий прибуток на акцію) у другому кварталі буде знижуватися. Врятувати становище може тільки те, що компанії продемонструють позитивну динаміку з точки зору зростання квартальної виручки і заспокоять інвесторів оптимістичними прогнозами. Останнє – не так вже і просто, враховуючи уповільнення як американської, так і глобальної економіки.

2. Уповільнення глобальної економіки. Європа і Японія вже давно дивляться в економічне майбутнє без жодного оптимізму. Тепер до них приєдналися США і Китай. А це означає, що глобальна економіка сповільнюється і, звичайно ж, це позначиться на фінансових результатах корпоративного сектору. На цього тижня  буде оприлюднено дані про роздрібні продажі в США; значення «manufacturing index»; дані про обсяг замовлень товарів тривалого використання та, найголовніше, звіт про ринок праці за березень. Все це, звичайно, допоможе скласти цілісну картинку про перспективи економіки США та її вплив на ситуацію в світі.

3. Переговори між США і Китаєм тривають вже не перший місяць, весь час в потрібному напрямку, і всі сторони незмінно сповнені оптимізму. Проте, остаточного результату як не було, так і немає, а тарифи, які ніхто не збирається скасовувати, продовжують підточувати економіку обох держав.

4. Brexit. Якась нескінченна історія, що цілком може закінчиться катастрофою. Четверте за рахунком голосування за план виходу відбудеться наступного тижня, і подивимося, чи вдасться Терезі Мей умовити Парламент здатися.

5. Інверсія кривої прибутковості. Можна скільки завгодно говорити про те, що «цього разу все буде інакше», але крива зігнулася і з цим нічого не поробиш. Всі попередні рази, коли траплялося подібне, фінансова криза обов'язково наступала. Рано чи пізно. У 1973 році це сталося швидше – лише через 140 днів після інверсії, у 2006 році було потрібно найбільше часу – 487 днів. Як буде цього разу невідомо нікому, але якщо крива залишиться інвертованою протягом ще і цього тижня, то цілком можна прогнозувати, що до початку падіння ринку залишилося 311 днів. Саме таким був середній проміжок між інверсією і кризою в останні 50 років.

Подивимося, як ситуацію зі ставками коментуватимуть лідери ФРС. Протягом цього тижня заплановано аж чотири виступи керівників регіональних ФРС на різних публічних заходах.

Куди інвестувати

На мою думку, потрібно визнати вельми обережний погляд, поспішати не варто і вже точно немає сенсу «давати волю жадібності». Причому, це стосується ставок, як «у довгу» (на підвищення), так і «в коротку» (на пониження). Зрештою, ми з вами не професійні інвестори в тому сенсі, що не зобов'язані інвестувати в будь-якій ситуації, а в хвилини нерішучості можемо собі дозволити просто сидіти і спостерігати за тим, як розвиваються події. На користь такої тактики говорять перераховані вище фактори, а також нинішні високі оцінки більшості компаній.

Але вже якщо вам не терпиться купити акцій, то в цьому випадку я б звертав увагу на якісні компанії, з високою прибутковістю, розумною оцінкою і хорошими дивідендами. У будь-якому разі, якщо гряне буря, то з портфелем таких компаній пережити її буде набагато простіше.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій.


Показати ще новини
Радіо НВ
X