Провал Tesla в кінці блискучого кварталу

1 жовтня 2018, 11:49

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

У четвер ввечері, після закриття торгів, головна тема тижня несподівано змінилася. З "тижня ФРС", яка підвищив ставки на 0.25% і пообіцялв на цьому не зупинятися, він перетворивася на "тиждень Ілона Маска", на якого Комісія з цінних паперів подала в суд за серпневі твіти про викуп акцій. Закономірно, що від таких новин акції Tesla просто обвалилися (-13.9%). Але, рішення проблеми було знайдено на диво швидко. Маск пішов на угоду з Комісією, згідно з якою він залишається CEO Tesla, але протягом 45 днів повинен піти з поста Голови Ради директорів компанії. У свою чергу, Раду директорів буде поповнено двома новими незалежними директорами, а для посилення контролю за корпоративним управлінням буде створено комітет незалежних директорів. Також, угода передбачає сплату штрафу в 40 мільйонів доларів США. Половину заплатить компанія, другу половину сам Маск.

Відео дня

Ще одним з постраждалих в п'ятницю став Facebook, після того, як оприлюднив дані, що 50 мільйонів рахунків зазнали ризику злому. Акції впали на (-2.59%)

Незважаючи на скандал з Tesla і проблеми Facebook, індекси закінчили день, практично, без змін. В цілому ж, за квартал, що закінчився якраз минулої п'ятниці, ринок показав відмінні результати: S&P 500 (+ 7.2%), Dow Jones на (+ 9.3%) і Nasdaq (+ 7.1%). До речі, для американського ринку це був найкращий квартал за останні п'ять років.

У п'ятницю 5 з 11 секторів S&P закінчили день підвищенням. Попереду були комунальний сектор (+ 1.51%), нерухомість (+ 1.31%) і технології (+ 0.43%). Більше за інших постраждали фінансовий сектор (-0.34%) сировинні компанії (-0.98%) і телекоми (+ 0.80%).

Листопадові ф'ючерси на WTI зросли на (+ 1.6%), до $73.25, найвище значення з липня.

Прибутковість десятирічних US Treasuries не змінилася і залишається на рівні 3.06%. Прибутковість дворічних практично не змінилася - 2.82%.

Після того, як ФРС підняв ставки, а Європа занурилася в черговий скандал, US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс до позначки 94.737. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1612.

Ф’ючерси на золото виросли в ціні й торгуються на рівні $1,196.2, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні.

Європейський скандал. Після того, як італійський уряд значно збільшив дефіцит бюджету на 2019 рік, з 1.6% до 2.4% від ВВП, європейські ринки акцій почали знижуватися, а прибутковість десятирічних італійських державних облігацій зросла на 33 бп, до 3.22%.

Ситуація, найімовірніше, продовжить розвиватися на цьому тижні і загрожує можливим зниженням кредитних рейтингів. Більш того, під загрозою виконання Італією бюджетних правил ЄС, і, як наслідок, можлива "війна" з Брюсселем. Остаточний бюджет буде представлений в жовтні і висока ймовірність того, що буде відхилений Європейською комісією. Ну, а поки питання не вирішиться, європейські ринки продовжать залишатися не в найкращій формі, природно, поширюючи флюїди по всьому світу.

Ринок праці. У п'ятницю Департамент праці США оприлюднить звіт про стан ринку праці. Якщо він виявиться гірше, ніж очікується, то в бік ФРС можуть посипатися звинувачення в тому, що регулятор підвищує ставки в умовах остигання економіки. Дуже цікаво, якою буде погодинна оплата праці, адже підвищення означає зростання інфляції.

Ну і, як завжди, будь-які новини з зовнішньоторговельних і політичних фронтів можуть вплинути на ринок. Кінець кінцем, після відмінного кварталу можна ж і продати трохи, щоб прибуток зафіксувати.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X