Чи злякалися російські судновласники санкцій України

21 серпня 2018, 17:30

Reuters повідомило, що деякі російські судновласники призупинили вантажні перевезення в Україну після затримання в порту Херсона танкеру під прапором РФ через санкції, введені Києвом проти Москви.

Незважаючи на те, що Reuters західний ЗМІ, читати його потрібно по-російському. Або навіть по-радянському – між рядками.

По-перше, треба зрозуміти що російським судам в Україні щось загрожує лише в тому випадку, якщо їхні власники або вантаж підпадають під санкції.

Відео дня

В Асоціації морських портів заявляють, що жодному судну не відмовляли у заході до порту. До того ж визначити, кому насправді належить судно, важко. Адже під російським прапором можуть бути зовсім не російськы кораблі і навпаки.

Цікаво й те, що у Херсонський порт протягом останнього місяця взагалі не заходили російські кораблі. І це ще до того, як у його акваторії затримали танкер. Тому ніяких економічних потрясінь від того, що до нас не припливуть росіяни, не буде.

Щоб зрозуміти, що відбувається насправді, треба згадати кілька фактів. По-перше, українське міністерство інфраструктури нещодавно заявило про припинення залізничного сполучення з Росією. Як з’ясувалося, що все не так страшно, але осад залишився.

А тут ще й таке. Страшна ця Україна.

Знали б росіяни, що міністр інфраструктури ще пообіцяв побудувати гіперлуп, то, може б, спокійніше спали.

По-друге, після того, як США заявили про нові санкції для Росії, що почнуть діяти 22 серпня, російський рубль почав знецінюватись. А інвестори терміново розпродають російські активи.

Росія зараз тримає новий удар з боку Заходу і це погано впливає на добробут людей. То ж потрібно якось пояснювати, хто у цьому винен. А винне традиційно не російське керівництво, а США та їхній союзник Україна.

Можна, правда, сказати, що Reuters читають інвестори, які бояться йти в Україну. Можливо, це якось змінить їхнє ставлення до нашої країни. Втім навряд чи вони будуть орієнтуватися на таке незрозуміле повідомлення, у якому навіть не було приведено позиції української сторони. Як це потрапило до видання, залишимо без коментарів.

То ж на кого це розраховане. На росіян, яким, можливо, буде трохи легше пережити економічні труднощі, якщо вони знатимуть, що поруч з ними живуть злі українці. Що ж, не будемо їх позбавляти цього знеболювального.

Показати ще новини
Радіо NV
X