Про що говорили на 15-й YES

15 вересня 2018, 20:08
1184
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Цьогорічна зустріч Yalta European Strategy проходила під гаслом The Next Generation of Everything.

Експерти обговорювали актуальні теми і робили прогнози. Це не перша моя YES. З мого досвіду, більшість прогнозів справджуються. Наприклад, обговорюючи можливе президентство Дональда Трампа всі побоювалися, яку міжнародну політику він впровадити. В решті решт так і сталося. Цього року розмовляли про Україну, США, Європу, Росію з Путіним і без Путіна, нові технології, кібер-війни, інформаційні фейкі, світову економіку. Стисло і по пунктах:

1. В Україні війна, це визнають усі. Світова спільнота розуміє, хто є хто і не має жодних ілюзій. Поки що найдієвішою протидією російській агресії вважають санкції. Інсайдери стверджують, що питання санкцій дуже болюче для Володимира Путіна. Але ж і Україна з кожним днем стає сильнішою. Найголовніше, що змінюється менталітет українців. З моменту введення безвізу тисячи українців отримали нові паспорти і відвідали країни ЄС, і зараз мають свою власну думку. Виступаючи на YES, Петро Порошенко визнав три мети країни: Українська церква, вступ до ЄС, вступ до НАТО.

2. В США всі чекають виборів. Ймовірніше переможуть демократи. Якщо ж перемога буде за консерваторами, то це тільки посилить позиції демократів. Ймовірність імпічменту Трампа - 15-20%. Це мало, але минулого року давали 5%. Юридичний процес - розслідування Мюлера- іде, і там все серйозно. Тим не менш своїм виборцям Трамп подобається. Він зменшив податки, поставив консервативних судей. Окреме питання - міжнародні відносини. Трамп посварився з усіма, навіть з Канадою, що зробити дуже складно, бо канадці ні з цими ніколи не сваряться. Але про Росію нічого поганого ніколи не каже.

3. В Європі всіх хвилює зростання популізму і те, що такі політики таки обдурюють людей. Правда, зрозуміли, що з ними робити. Пропонують слухати їхні тези, щоб зрозуміти, на що справді чекають виборці і вже працювати з цією інформацією. Щодо Брекзіту, скоріше за все, він відбудеться. Хоча, якщо буде ще один референдум, то британці проголосують по-іншому.

4. Щодо РФ, для них питання №1 - зняття санкцій. Економіка країни в поганому стані, інвестори відмовляються вкладати туди гроші. Ще одна загроза режиму Путіна - нова опозиція і зростання незадоволення населення. Того ж Навального закордоном розглядають як одну із загроз режиму. Прогнози про Росію без Путіна ніхто не дає. Тут все непередбачувано. Може бути варіант Єдьцина з приємником, може бути друга Туркменія, де до влади прийшла зовсім несподівана людина, а може бути друга перестройка. Російській соціології про підтримку влади ніхто не довіряє.

5. Світ турбує кібер-війни і фейкова інформація. Як з цим боротися, поки що не зовсім розуміють, но ідеї є. В інформаційних війнах намагаються визначити, де буде наступний удар. І бити неправду правдою. Сучасні технології дозволяють створювати такі фейкі, в які більшість повірить на всі 100%. За допомогою програм зараз можна підробити голос і зробити неправдиве відео з будь-якою людиною. Тут спеціалісти пропонують зробити несподіване рішення: зробити ці технології доступними усім: тоді люди зрозуміють, як легко виготовляються фейкі, і вже не будуть їм довіряти.

6. Майбутнє - за новими технологіями. Тут людство очікує прорив. Сміливі прогнози - від штучного інтелекту до довгого-довгого життя. Технологія, яка вже змінює світ і на яку покладають велику надію, - блокчейн. Саме її пропонують використовувати для боротьби з корупцією. І про це кажуть не тільки ІТ-спеціалісти. Співак Боно також вважає, що корупцію можна перемогти завдяки новим технологіям.

7. Щодо економіки. Інвестори називають такі найперспективніші галузі для інвестицій - біологія, природа, науки, нові технології. Ні в якому разі не можна вкладати гроші в країни, які виробляють тільки сировину (звідси і корупція) і де відсутнє верховенство права.

Головне

Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського
Євробачення

Сьогодні, 20:38

article_img
Євробачення 2019. Онлайн-трансляція фіналу нацвідбору в Україні
Країни

Сьогодні, 13:51

article_img
Троє британських міністрів хочуть відкласти Brexit

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 12:33

article_img
Політолог намалював портрет типового виборця Володимира Зеленського
Геополітика

Сьогодні, 14:28

article_img
Україна здатна оживити занепалий дух Європи - французький філософ
Авто

Сьогодні, 12:25

article_img
Як Тузик грілку. Tesla обійшла Audi і Jaguar в незалежному тесті автономності

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua