Про професійний розвиток українців

3 жовтня 2017, 17:28
Професійний розвиток – процес, що вимагає постійних зусиль, прагнення до вдосконалення і розвитку

Питання в тому, заради чого люди прагнуть розвиватися професійно? Ось, що думають з цього приводу українці і в чому проявляється їхній професійний розвиток.

Вважається, що професійний розвиток – це процес, у результаті якого фахівцю вдається не тільки зберегти, а й поліпшити якість своїх професійних навичок та вмінь. У сучасному світі, що швидко розвивається, неможливо стати професіоналом одразу і в один момент. Щоб залишатися затребуваним, конкурентним і високооплачуваним фахівцем на ринку праці, потрібен постійний професійний розвиток. І стосується це всіх сфер діяльності.

Відео дня

У процесі опитування з'ясувалося, що 85% респондентів займається професійним розвитком. Слід зазначити, йдеться про саморозвиток у вільний від роботи час, що передбачає певну внутрішню мотивацію і готовність приділити особистий час професійному зростанню.

Якщо говорити про те, якими саме способами підвищують свої знання українці і яким методам у професійному розвитку віддають перевагу, то більшість, а саме 62% опитаних, зазначили, що вони постійно читають професійну літературу. 47% використовує для свого профрозвитку онлайн-курси, доступні в Інтернеті і, таким чином, ростуть професіонально. Для 40% відвідування семінарів і конференцій за професійним спрямуванням також є способом розвитку.

Результати опитування свідчать про те, що респонденти схильні отримувати професійну інформацію різними способами. Це дає змогу регулювати темпи свого розвитку й обсяг отримуваних даних. Як робота з книгами, так і онлайн-курси передбачають можливість розподіляти свій час у відносно зручному форматі.

Відвідування семінарів і конференцій також досить популярне, проте воно передбачає заздалегідь заплановані й анонсовані заходи.

Пріоритет можливості регулювання власного графіка досить логічний, адже йдеться про професійний розвиток у вільний час. І тут йому доводиться конкурувати з іншими завданнями і цілями, в тому числі й особистого характеру.

Однак більша частина респондентів усе ж таки приділяє час для свого профрозвитку.

Залишається запитання – для чого? З якою метою українці готові тримати руку на пульсі розвитку та трансформації своєї професійної сфери? Респонденти відповідають на нього таким чином:

  • 66% – хочуть бути професіоналами у своїй діяльності;
  • 17% – намагаються розвиватися, тому що планують змінити місце роботи;
  • 17% – хочуть отримати підвищення.

На перший погляд, варіант відповіді, який обрала більшість респондентів, здавалося б, підтверджує припущення про "розвиток заради розвитку". Однак насправді мотивація "хочу стати професіоналом у своїй діяльності" означає можливість бути постійно затребуваним на ринку праці, конкурувати за найбільш високу заробітну плату і мати певний статус. Ці три складові є доволі привабливими, саме тому серед багатьох інших важливих справ люди все-таки знаходять час для професійного розвитку. І роботодавці часто зазначають у вакансіях готовність вчитися як одне з очікувань від претендентів на працевлаштування, .

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У одному з визначень професійного розвитку говориться, що це систематичне підкріплення, вдосконалення і розширення спектру знань, розвиток особистих якостей, необхідних для освоєння нових професійних знань і навичок, потрібних для виконання обов'язків протягом усієї трудової діяльності.

Якщо професійний розвиток – це не формальність, а спосіб мислення, то реалізувати себе на ринку праці буде набагато простіше.

Показати ще новини
Радіо NV
X