Президент сказав, ринок відповів

26 червня 2018, 11:12

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Дива не сталося! Інвестори почули президента США, повірили в його рішучість перемогти всіх торгових ворогів Америки і почали активно розпродавати акції, змусивши всі основні індекси рухатися на південь: S&P 500 (-1.37%); Dow Jones (-1.39%) і Nasdaq (-2.09%). Від ще більшого розгрому, а в якийсь момент падіння S&P 500 становило понад 2%, ринки врятували заспокійливі промови Пітера Наварро, головного радника президента з питань зовнішньої торгівлі, який заявив що адміністрація не планує вводити додаткові обмеження на інвестиції в США і реакція інвесторів на те, що відбувається надто емоційна.

Відео дня

9 і з 11 секторів S&P 500 закінчили день зниженням. Лідером падіння став сектор технологічних компаній (-2.28%). На другий і третій сходинках "п'єдесталу пошани" були, відповідно, енергетика (-2.20%) і споживчі товари не першої необхідності ( -2.18% ). Вся велика п'ятірка FAANG зазнала відчутних втрат: Facebook (-2.67%), Apple (-1.49%), Amazon (-3.06%), Netflix (-6.47%) і Alphabet (-2.65%).

Цілком зрозуміло, у виграші залишилися "захисні" комунальні підприємства (+ 1.65%) і споживчі товари першої необхідності ( + 0.44% ).

"Індекс страху" - VIX, що вимірює волатильність (амплітуду коливань) опціонів на індекс S&P 500, виріс на 25.85% і досяг найвищого значення за останні два місяці.

Цілком закономірно, інвестори шукали порятунку в американському державному борзі. Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 2бп, до 2.88%, дворічних на 1бп, до 2.54%, звузивши спред до 34 бп.

US dollar index, що відображає вартість долара відносно шести головних світових валют, знизилася на (-0.22%), до 93.98. Курс EUR до USD залишився, практично, на колишньому рівні: 1.169.

Зростання цін на нафту, викликане рішенням саміту ОPEC про підвищення виробництва нафти всього лише на 600 тис. барелів на день, трохи призупинилося після заяв Саудівської Аравії про те, що, все-таки, можливо підвищення до 1.0 млн барелів. Як наслідок, липневі ф'ючерси на WTI знизилися на (-0.7%), до $68.08 за барель.

Ціна на золото продовжує знижуватися і досягла $1,265.5 за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

За відсутності значущих макроекономічних і корпоративних новин, здатних зрушити ринки вгору або вниз, головною темою, як і раніше, залишається зовнішня торгівля і можливі заяви політиків на цю тему.

У разі, якщо ніхто з "важковаговиків" висловлюватися не буде, то цілком можна очікувати, що ринок трохи відіграє вчорашні втрати. Зрештою, падіння індексів у понеділок - це ще не кінець світу і за даними Pension Partners, це вже 68 раз цього року, коли протягом дня значення Dow Jones змінюється в діапазоні ширше 1%. Для порівняння, за весь 2017 рік подібне трапилося всього 12 разів.

Тож, продовжуємо звикати до волатильності й інвестувати в нових умовах.

Гарного всім дня!

Показати ще новини
Радіо NV
X