Працездатність: осінь, вівторок, ранок

17 серпня 2018, 15:30

У розпал жаркого літа мало хто може похвалитися високим рівнем працездатності. Спека та задуха мають свій вплив на ефективність роботи.

Крім того, рівень продуктивності у людини може варіюватися залежно від дня тижня та часу доби, особливостей психотипу, способу життя, специфіки діяльності тощо. Ми дізналися, які періоди респонденти вважають найбільш плідними для себе.

Відео дня

У кожного сезону є свої прихильники, які демонструють найбільший рівень працездатності саме в ту пору року, яку для себе вважають найкращою для роботи.

Нагадаємо, що українці вважають за краще брати відпустки влітку, у всякому разі основну її частину. 72% респондентів відзначили цей сезон як найбільш типовий для відпочинку. 12% респондентів зазвичай відпочивають від роботи навесні, і приблизно стільки ж (11%) — восени. І всього лише 5% зазвичай беруть відпустку взимку.

Щодо стосується днів тижня, то найбільш пліднівиявилися: вівторок (цей день виокремили 32% респондентів), середа (20%) та четвер (17%). Невелика кількість учасників опитування відзначила, що пік їхньої продуктивності припадає на вихідні. Серед інших варіантів респонденти зазначали, що їхня працездатність не залежить від дня тижня або ж вона варіюється.

У вимірі одного робочого дня майже половина (49%) респондентів найбільш результативна у вирішенні робочих питань зранку. 21% відчувають найбільшу працездатність в обідні години, ще стільки ж – у вечірні. 4% — найефективніше працюють уночі. Інші ж зазначають, що не відчувають змін у продуктивності залежно від часу доби і можуть плідно працювати в різні періоди чесових проміжків.

За результатами опитування, найпродуктивнішим часом для праці частіше називали ранок вівторка восени. Але, звісно ж, усе індивідуально. Крім того, робота чекає на нас щодня і не завжди є час на пошук натхнення. Тож нагадую кілька порад, як підвищити продуктивність на роботі за умови правильного розподілення часу:

  • Планування. Варто складати план завдань та заходів на день, тиждень і навіть на місяць.
  • Послідовність виконання завдань. Фахівці з тайм-менеджменту радять насамперед братися за найскладніші або не дуже приємні справи, а потім переходити до більш простих або цікавих. Хоча і тут кожен може обирати для себе більш зручний варіант.
  • Лімітовані перерви. П'ятихвилинки на відпочинок, кава, перекус або соцмережі повинні бути присутні, але не замість роботи і не безсистемно.

А ще, навчіться говорити "ні" викрадачам вашого робочого часу, навіть якщо ці прохання мають службовий характер, але не стосуються першочергових задач.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у липні 2018 року. В опитуванні взяло участь 639 респондентів з різних регіонів України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X