Пік пройдено, час рухатися вниз

23 жовтня 2018, 11:26

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і що від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Яким би чудовим не видавалося літо і як би не пестив погляд багрянець золотої осені, але рано чи пізно, хочемо ми цього чи ні, проте холоди обов'язково настають. Закон природи. Точнісінько так само і на ринку цінних паперів існують свої закони. Зростання завжди змінюється падінням і, схоже, більшість інвесторів починають вважати, що пік уже пройдено.

Відео дня

Останнім часом, зважаючи на динаміку ринку, основною противагою до геополітичних проблем, яких, на жаль, стає дедалі більше, були відмінні квартальні результати американських компаній. Податкова реформа Трампа стала потужним каталізатором для зростання прибутковості компаній, але навіть імпульс такої величезної міці колись починає втрачати енергію. Якщо у другому кварталі середнє зростання EPS компаній з S & P 500 становило 25%, то зараз, в третьому, це 19.5%, а в четвертому кварталі прогноз знижується до 16.5%. І про це часто-густо починають дискутувати на Уолл-Стріт. І не тільки дискутувати, а й діяти, про що свідчить динаміка основних індексів: S & P 500 (-0.43%), Dow Jones (-0.05%), Nasdaq (+ 0.26%).

Лише 2 з 11 секторів S & P 500 закінчили день в "зеленій" зоні: інформаційні технології (+ 0.81%) і споживчі товари не першої необхідності (+ 0.41%). Більше за решту зазнали втрат фінансові компанії (-2.06%), нерухомість (-1.41%) і енергетика (-1.10%).

Листопадові ф'ючерси на WTI зросли на (+ 0.1%), до $69.17, за барель.

Прибутковість US Treasuries не змінилася. Десятирічні і дворічні торгуються, відповідно, на рівні 3.20% і 2.90%.

US dollar index, що вимірює міць американської валюти стосовно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+ 0.3%), до позначки 95.73. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1464.

Ф'ючерси на золото торгуються на рівні $1,225.7, за унцію.

Що очікувати сьогодні, у вівторок

У центрі уваги квартальні результати. До відкриття рапортують Caterpillar, McDonald's, Lockheed Martin, United Technologies, 3M, Verizon і Harley-Davidson. Неабияку цікавість викликає Caterpillar, результати якого є ніби лакмусовим папірцем, що відображає як ситуацію в зовнішній торгівлі, так і стан економіки загалом.

З економічних звітів сьогодні нічого доленосного не станеться, хіба що звіт про активність у виробничому секторі від Richmond ФРС.

А загалом настрої інвесторів сьогодні скептичні. Учорашне фантастичне зростання китайського ринку (+ 4.1%) виявилося "dead cat bounce" (судомами дохлої кішки). Уже сьогодні індекси опинилися в "червоному", Shanghai Composite (-2.26%) і Hang Seng (-2.67%), потягнувши за собою і решту Азії. Японський Nikkei 225 (-2.67%) і корейський Kospi (-2.57%) зазнали чималих втрат.

Тепер погляньмо, наскільки потужним буде "азійське відлуння" і чи сягне воно США. Проте наразі ф'ючерси на всі основні американські індекси знижуються.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X