Підсумки Давосу для України

28 січня 2019, 14:21

Якщо перефразовувати Марка Твена: чутки про зникнення України з порядку денного інвесторів значно перебільшені

Навпаки, Україна привертає дедалі більше уваги, причому далеко не самими лише політичними новинами. Гостей Давосу і міжнародних інвесторів загалом ми цікавимо перш за все як країна, де завдяки вдалому розташуванню, розвиненій інфраструктурі та освіченим людям можна вести прибутковий бізнес. Саме на цьому, на мою думку, нам усім треба сфокусуватися, щоб зробити Україну успішною.

Відео дня

$500 млн – саме стільки як мінімум три міжнародні інвестори вже найближчого року вкладуть в українську відновлювану енергетику та малий і середній бізнес, що активно експортує. Horizon Capital спрямує $200 млн на підтримку розвитку перспективних гравців ринку IT, легкої та харчової промисловості, агросектору. Інша компанія, норвезька NBT разом з французькою Total Eren, не лише скоро розпочне будівництво вітрового парку на Херсонщині, а й уже веде переговори щодо ще більшого проекту у вітровій енергетиці. Обидва інвестори офіційно озвучили наміри в Давосі на засіданні Національної інвестиційної ради України. Це говорить про те, що якою би напруженою не була геополітична ситуація – Давос був без Трампа, Терези Мей, Макрона які вдома вирішували свої внутрішні проблеми, та якими би не були популістські гасла навколо, інвестор бачить можливості та користується ними. Лише бізнес – за будь-яких обставин.

Зниження інтересу до України здається нав’язаною ззовні «зрадою»

Думка про нібито зниження інтересу до України здається нав’язаною ззовні «зрадою», коли спілкуєшся з гостями Українського Дому в Давосі. Минулого тижня його вщент заповнювали люди, для яких Україна цікава передусім інтелектуальним ресурсом, локацією, ринком та динамікою.

Загалом, Давос – місце, де говорять і про майбутнє. Від того, наскільки змісти дискусій в Україні та про українців будуть цікавими світу, залежить в тому числі політичний, фінансовий, та інвестиційний інтерес до нас. У нас працює величезна команда Ring –  та сама, яку Amazon купив за $ 1 млрд, ми вміємо відбивати кібератаки на енергетичну систему за хвилини, ми виробляємо ракети, які здійснюють комерційний запуск супутників, у нас роблять унікальні операції на серці, ми – світова годівниця, і в світі агротехнологій нас уважно слухають. Тож аби порядок денний щодо України не формували газетні заголовки, ми маємо формувати його самостійно. В Давосі видно, що так роблять усі – від успішних банків, Google та Facebook до окремих штатів Індії, Каспійського об’єднання й Африки.

Тут працює сарафанне радіо. І неймовірно приємно було почути на вулиці морозного Давосу: «Ходімо в Український дім, кажуть, що там справді круто!»

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X