Оптимізм до чергового твіту

7 червня 2018, 09:28

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

В останні місяці саме питання зовнішньої торгівлі є одним з факторів, які кидають ринки то в жар, то в холод. І вчорашній звіт про торговий дефіцит за квітень, безумовно, очікувався інвесторами з великою увагою. Дані порадували: дефіцит несподівано звузився до семимісячного мінімуму. Більш того, радник президента США з економіки Ларрі Кадлоу анонсував зустрічі Дональда Трампа з президентом Франції Макроном і прем'єром Канади Трюдо, зокрема й для обговорення питань торгівлі, під час зустрічі G7, на цьому тижні. Також, за повідомленнями медіа, американці розглядають пропозицію Китаю, що явно не бажає бойових дій, про додатковий імпорт американських товарів, в обсязі $70 мільярдів, протягом року. Незважаючи, на відсутність конкретних фактів, що сповіщали б закінчення торгових конфліктів, загальна миролюбна риторика воюючих сторін налаштувала інвесторів на позитивний лад. Не відомо, чи надовго, може, до чергового твіту президента США, але тим не менш, всі індекси продемонстрували зростання: S&P 500 (+ 0.86%); Dow Jones (+ 1.40%) і Nasdaq (+ 0.67%).

Відео дня

Десять з 11 секторів S&P 500 закінчили день в "зеленій" зоні. У трійці лідерів: сировина (+ 1.86%), фінансові компанії (+ 1.84%) і телекоми (+ 1.50%). В індивідуальному заліку яскраво проявила себе Tesla (+9.74), після того, як Маск запевнив інвесторів, що виробництво масової Model 3, в обсязі 5 тис. автомобілів на тиждень, "цілком можливе". Єдиним, сектором, що програв, стали комунальні компанії (-2.13%), чутливі до зростання прибутковості облігацій.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на цілих 5 бп до 2.97%, а дворічних на 2бп, до 2.52%, розширивши спред до 45 бп і надавши кривій прибутковості оптимістичнішого вигляду.

Ф'ючерси на WTI падали (-1.14%), досягнувши $64.76 за барель, після того, як Департамент енергетики США оголосив про несподіване зростання запасів нафти.

Золото трохи знизилося, до $1,301.7 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Економічний календар, практично, порожній. Все, що нас чекає – це традиційний звіт про первинні заявки з безробіття і свіжий звіт ФРС про добробут домогосподарств. І той, і інший навряд чи здатні дати якісь потужні сигналу ринку.

На корпоративному фронті, з великих компаній, інтерес може викликати історія Alphabet (Google), яку ЄС хоче покарати за порушення антимонопольного законодавства. Зокрема, за домінуючу позицію Android OS на ринку. За повідомленнями Financial Times рішення буде оголошено Комісією ЄС з питань конкуренції протягом наступних тижнів. Про можливе покарання поки що невідомо, але за різними оцінками воно може досягти $11 мільярдів, що, звичайно ж, дуже чутливо для компанії.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X