Новий сезон оголошують відкритим

9 липня 2018, 11:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

У п'ятницю інвестори повністю проігнорували введення в дію нових тарифів на китайський імпорт, але гідно оцінили дані про зовнішньоторговельний баланс та звіт про стан ринку праці у США, ще раз підтвердивши відмінний стан американської економіки. Як наслідок, основні індекси виросли і продемонстрували вражаючі досягнення за тиждень: S&P 500 (+ 1.52%); Dow Jones (+ 0.76%) і Nasdaq (+ 2.37%).

Відео дня

Чим же порадував звіт про ринок праці? Число робочих місць (не в сільському господарстві) зросло на 213 тис., у порівнянні з очікуваними 190 тис. Рівень безробіття склав 4%, трохи вище прогнозованих 3.8%, що само собою непогано, оскільки більша кількість людей, що шукають роботу, означає меншу загрозу для підвищення рівня оплати праці. Середня годинна зарплата виросла на нікчемні 0.2%, у порівнянні з минулим місяцем, в річному ж вимірі зростання склало 2.7%, точно такий же, як і місяць тому. Відмінні новини, що вносять певне заспокоєння в дискусію про зростання інфляції і підвищення ставок ФРС.

Ще одним джерелом п'ятничного оптимізму стали дані про дефіцит у зовнішній торгівлі США товарами і послугами. Фактичний дефіцит у травні склав $43.1 млрд, що нижче очікуваних $43.7 млрд. І набагато нижче квітневих $46.2 млрд.

Всі 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Чемпіоном став сектор охорони здоров'я (+ 1.45%), після того, як Biogen (+ 15.02%) оголосив оптимістичні результати випробувань препарату для боротьби з хворобою Альцгеймера. На другому і третьому місці були технологічні компанії (+ 1.24%) і споживчі товари не першої необхідності (+ 0.77%).

Ф'ючерси на WTI зросли на (+ 1.2%), до $73.80 за барель, хоча за тиждень ціна знизилася, в цілому, на (-0.3%).

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 1бп, до 2.83%, а дворічних на 2 бп, до 2.53%, залишивши спред доходностей дворічних і десятирічних облігацій на рівні 30 бп.

Після оптимістичного звіту про ринок праці US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.5%) до 94.01. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.18.

Ціна на золото практично не змінилася і перебуває на рівні $1,255.90 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

По-перше, починається новий сезон оголошення корпоративних квартальних результатів. З глобально відомих імен його відкриє PepsiCo, у вівторок, до початку торгів. А завершать тиждень, в п'ятницю, банки: Wells Fargo, JP Morgan і Citigroup. Очікується, що, в середньому, зростання прибутку в другому кварталі складе 20%. В цілому, хороші корпоративні результати другого кварталу можуть послужити відмінною противагою негативному впливу, що справляє на ринок політика Трампа щодо зовнішньої торгівлі і переживань з приводу підвищення ставок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З макроекономічних даних найбільш значущими стануть звіти про інфляцію. Першим, в середу, буде оголошений PPI (індекс цін виробників). Очікується, що його зростання в порівнянні з минулим місяцем складе 0.2%. На наступний день, в четвер, настане черга CPI (Індекс споживчих цін). Згідно з прогнозами, зростання за місяць складе 0.2%, в річному вимірі – 2.9%. Зростання базової інфляції (без їжі і пального) очікується на рівні 2.2%, в річному вимірі, так само, як і місяцем раніше.

Немає сумнівів, що навіть незважаючи на відносно неагресивний тон протоколу останнього засідання ФРС, що сигналізує про те, що навіть можливість невеликого перевищення цільових рівнів інфляції не призведе до більш агресивного підвищення ставок, дані PPI і CPI стануть об'єктом пильної уваги з боку інвесторів.

В цілому ж, тиждень обіцяє бути цікавим і будемо сподіватися, що сезон оголошення корпоративних результатів, що починається, принесе нам безліч приємних сюрпризів.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X