Новаторський Маск чи консервативний Баффетт

4 травня 2018, 13:56

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

До кінця вчорашньої сесії ринки все-таки зуміли оговтатися від втрат на початку дня, викликаних, значною мірою, новим витком китайсько-американського торгового протистояння. Основні індекси закінчили день з мінімальними втратами: S&P 500 (-0.23%); Dow Jones (+ 0.02%) і Nasdaq (-0.18%). Dow Jones навіть додав кілька символічних базових пунктів, в основному, завдяки зростанню ціни на Boeing (+ 2.00%).

Відео дня

З корпоративних новин, напевно, найяскравішими були спілкування Маска з аналітиками та придбання значного пакета акцій Apple Ворреном Баффеттом.

Маск провів "найнезвичайнішу за останні 20 років", як чемно висловився аналітик Morgan Stanley, конференцію з інвесторами. Зокрема, він відмовився відповідати на запитання про фінансовий стан Tesla і потреби в додатковому фінансуванні, заявивши, що це "нудні" питання. Реакція не забарилася. Три брокери знизили прогноз ціни на акції Tesla, а поточна вартість впала на (-5.33%). Ось вам і приклад "веселих", але неефективних зовнішніх комунікацій.

Воррен Баффетт оголосив перелік придбань в першому кварталі і, як з'ясувалося, його компанія Berkshire Hathaway купила протягом перших трьох місяців року 75 мільйонів акцій Apple. Як спокійно і з гідністю сказав великий інвестор про виробника iPhone: "Це неймовірна компанія!". І з ним неможливо не погодитися. Тепер, вся позиція Баффетта в Apple налічує близько 240 мільйонів акцій, а її поточна вартість складає близько $43 мільярдів.

Золото трохи впало і зараз торгується на позначці $1,309 за унцію.

Ф'ючерси на WTI трохи виросли, до $68.41 за барель.

Прибутковість 10-річних US-treasuries трохи знизилася до (2.94%), а дворічні залишилися на колишньому рівні – (2.48%). Спред 2s10s звузився і становить 46бп.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Головні події дня – це, безумовно, звіт про ринок праці і торгові переговори в Китаї!

  1. Звіт про ринок праці. Очікується, що кількість нових робочих місць (не включаючи фермерів) в квітні виросте на 191,000, що багато, а безробіття знизиться з 4,1% до 4.0%, а це говорить про, практично, повну зайнятість і загрозу зростання заробітних плат. Хоча, загроза навряд чи матеріалізується прямо зараз, оскільки всі аналітики очікують, що за останній місяць зростання середньогодинної заробітної плати складе всього 0.2%, а в річному вимірі 2.7%. Хоча, якщо аналітики "промахнуться" і фактичне зростання зарплат виявиться вище, це може послужити хорошою причиною для більш агресивного підвищення ставки ФРС.
  2. Китай. Крім ринку праці інвестори будуть уважно стежити за переговорами в Китаї, хоча, як вважає більшість фахівців, прориву від нинішньої зустрічі очікувати не варто.

Настрої інвесторів, пов'язані з перспективами сьогоднішнього дня, найкраще виражені ф'ючерсами на основні індекси: S&P 500 (-0.18%); Dow Jones (-0.18%) і Nasdaq (-0.26%).

Показати ще новини
Радіо NV
X