Низьке безробіття рятує ринки

4 червня 2018, 10:13

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Найбільш очікуваний макроекономічний звіт тижня приніс чудові новини: в травні було створено 200 тис. нових робочих місць і рівень безробіття скоротився до 3.8%, найнижчий рівень, з квітня 2000 року.

Відео дня

Новини були настільки гарні, що президент США, який поза всяких сумнівів вважає себе творцем американського економічного чуда, твітнув про досягнення на годину раніше офіційного оголошення даних американським бюро статистики ринку праці.

Відмінні результати тут таки відсунули страхи інвесторів, пов'язані з італійськими проблемами і торговими війнами США, на другий план, що дозволило основним індексам, за винятком Dow, відіграти втрати початку тижня: S&P 500 (+ 0.49%); Dow Jones (-0.48%) і Nasdaq (+ 1.62%).

Прибутковість 10-річних US Treasuries за тиждень знизилася на 3 бп до 2.89%, а дворічні, навпаки, виросли на 10 бп, до 2.49%, звузивши спред до 40 бп і "підрівнявши" криву прибутковості.

Ф'ючерси на WTI за тиждень знизилися в ціні на (-2.93%), до $65.55 за барель.

Золото теж несло втрати, (-0.84%) за тиждень, і зараз торгується на рівні $1,295 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Найімовірніше, на ринки будуть впливати розвиток ситуації у зовнішній торгівлі США та італійська політика.

На зустрічі G7 в Канаді лідери глобальної економіки висловили "одноголосну заклопотаність і розчарування" тарифами на метали, введеними в дію США минулого тижня. На рівні керівників економічних блоків країн G7 домовлено, що дискусія повинна бути продовжена на зустрічі в Шарлевуа, призначеній на 7 червня. Мета, як заявлено в спільному комюніке: "відновити принципи вільної, справедливої ​​і взаємовигідної торгівлі". Подивимося, наскільки ця мета досяжна, вже в четвер.

Китайці теж зробили заяву щодо питання торгівлі. Згідно з офіційним повідомленням агентства Сіньхуа: "... якщо США введе додаткові торгові санкції, включно з підвищенням тарифів, все економічні і торговельні домовленості між США і Китаєм, досягнуті раніше, не набудуть чинності".

З питань співпраці з новим італійським урядом, який прийняв присягу в п'ятницю, висловилася Ангела Меркель, заявивши, що "принцип солідарності членів єврозони не повинен перекладати відповідальність за борги з одних країн на весь блок". При цьому, вона пообіцяла "почати діалог з італійським урядом, віддаючи перевагу відкритій спільній роботі проти спекуляцій про наміри". Ситуація в Італії має важливе значення для фінансових ринків, враховуючи, що частка країни у ВВП країн єврозони становить 15.4%, а борг 23.4%.

З важливих економічних даних на цьому тижні нас чекають звіт про створення нових робочих місць завтра, у вівторок, і інформація про торговельний баланс США за квітень в середу. Остання, думаю, матиме важливе значення на фоні обіцянок Трампа скоротити торговий дефіцит з найбільшими партнерами і торговими війнами/дискусіями, що розгорнулися слідом.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X