Неоднозначні результати першого півріччя

2 липня 2018, 10:57

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Потрібно визнати, що перше півріччя 2018-го було не найпростішим для інвесторів. За даними Bloomberg, з моменту пікових значень, в кінці січня, глобальний ринок акцій втратив $10 трильйонів. В цілому ж, основні індекси закінчили перші шість місяців 2018-го з різними результатами: S&P 500 (+ 1.7%, за тиждень); Dow Jones (-1.8%) і Nasdaq (+ 8.8%).

Відео дня

Основними факторами, які впливали на ринки в цьому році, як негативно, так і позитивно, були: зростання американської економіки і супутні йому очікування інфляції і підвищення ставок; відмінні корпоративні результати американських компаній в першому кварталі і, звичайно ж, торгові війни, розв'язані президентом США. Якщо економічне зростання і досягнення корпоративного світу вражають і допомагають ринкам рости, то торгові баталії, з введенням нових тарифів, лише відлякують інвесторів, змушуючи шукати притулку в більш консервативних інструментах.

Чим почнеться перший тиждень другого півріччя

По-перше, він буде коротким. Половину вівторка і в середу ринки США будуть закриті, у зв'язку зі святкуванням Дня Незалежності.

Економічний календар тижня досить насичений. Основні звіти заплановані на кінець тижня.

У четвер буде опублікований протокол засідання ФРС, який повинен пролити більше світла на настрої серед керівництва регулятора і плани щодо майбутньої монетарної політики.

У п'ятницю нас чекає щомісячний звіт про ринок праці і дані за станом торгового балансу США. За прогнозами аналітиків, рівень безробіття складе 3.8%, найнижче значення за останні 18 місяців. Що стосується торгового дефіциту, то очікується, що він скоротиться до - $43.5 мільярда, в порівнянні з - $46.2 мільярда, в попередньому місяці.

Сподіваємося, що цей тиждень дасть хороший старт другому півріччю. З точки зору фундаментальних чинників: економіка зростає, ринок праці на піку, що радує, але в той же час викликає побоювання, пов'язані з підвищенням зарплат і, відповідно, можливим зростанням інфляції.

Одним з ключових питань є кількість підвищень ставки ФРС. Поки, більшість інвесторів схиляється до того, що в цьому році їх буде два - у вересні та грудні.

Також, інвесторів хвилює стан кривої прибутковості. Нині, різниця між прибутковістю десятирічних і дворічних облігацій перебуває на рівні 32 бп, що є найнижчим значенням за останні 10 років. Історично, вирівнювання кривої завжди є передвісником економічного спаду.

Ну і, безумовно, в фокусі уваги залишаться торгові битви президента США, які, незважаючи на обіцянки легкої перемоги, йому буде не так вже просто і виграти. Найімовірніше, що перемогли взагалі не буде.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X