Назад до реалізму

23 січня 2019, 16:56

Інвестори знову задумалися про американо-китайські торгові війни та економічне зростання

Колись же зростання повинно було припинитися? Ось вчора це і сталося після того, як інвестори знову задумалися про американо-китайські торгові війни й економічне зростання.

Відео дня

Незважаючи на оптимістичні заяви китайських і американських представників влади, обнадійливих статей в Bloomberg і WSJ, жодних конкретних кроків для врегулювання ситуації насправді зроблено не було. Як би не вийшло, як з Brexit. Ніхто і не думав, що ситуація може зайти в глухий кут, і двох років буде недостатньо для вирішення проблем.

Також на ситуацію вплинув звіт МВФ, який знизив прогнози глобального економічного зростання до 3.5% у 2019 році, 6.6% зростання китайського ВВП, у 2018, що виявилося найнижчим за останні 28 років, падіння продажів на вторинному ринку житлової нерухомості в США, які в грудні впали на 6.4%, нижче очікуваних значень.

Ну і, звичайно ж, не можна ігнорувати той факт, що після багатоденного зростання багато інвесторів просто вирішили зафіксувати прибуток.

В результаті, основні індекси закінчили день у "червоній" зоні: S&P 500 (-1.42%), Dow Jones (-1.22%) і Nasdaq (-1.91%).

Тільки 1 з 11 секторів S&P 500 закінчив день зростанням: комунальні підприємства (+ 0.14%). Найбільше втратили енергетика (-2.20%), промислові підприємства (-2.07%) і комунікації (-1.96%).

Лютневі ф'ючерси на WTI знизилися на (-2.3%), до $52.57, за барель.

Ціни на US Treasuries виросли. Прибутковість дворічних знизилася на 4бп до (2.57%). десятирічних на 5 бп, до (2.73%).

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (-0.09%) і торгується на позначці 95.91. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1359.

Фьючерси на золото трохи підросли – $1,284.6, за унцію.

Чого чекати?

Сезон корпоративних результатів у розпалі. Перед відкриттям досягнення за квартал оприлюднять Abbott Laboratories, Comcast, Kimberly-Clark, Procter & Gamble і United Technologies.

Після закриття настане черга Canadian Pacific Railway, Ford, Las Vegas Sands, Texas Instruments і United Rentals.

Необхідно зауважити, що Wall Street стає все більш песимістичною щодо корпоративних результатів. На думку Morgan Stanley, слід очікувати перегляду прогнозів щодо багатьох компаній, в сторону їх зниження. Таку ж думку висловлює і Credit Suisse, фахівці якого вважають, що вже «неможливо не помічати уповільнення темпів зростання прибутку і економічного зростання, в цілому».

На економічному фронті сьогодні буде кілька звітів, дані за заявками на іпотечні кредити за тиждень, Richmond Fed Manufacturing Index за січень, але навряд чи якісь з них зможуть значно вплинути на ринок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X