Навіщо потрібні наради

5 лютого 2018, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У світі бізнесу є одна тема - надзвичайно важлива і приголомшливо недооцінена.

Ось тільки вона здається настільки простою, що ви мене зараз на сміх піднімете. І, тим не менше, я зустрічав багато компаній - і великих, і малих - які могли б за рахунок неї підвищити свою ефективність.

Відео дня

Це - система нарад. Або, якщо висловлюватися мовою бізнес-літератури, "регулярний менеджмент".

Часто спілкування між співробітниками в компаніях відбувається стихійно, а не в рамках стрункої системи. А якщо система нарад і є, то часто компанії інвестують недостатньо в стандарти їх проведення.

Само собою, я не буду публікувати тут трактат на цю тему, але хотів би поділитися кількома принципами, які можуть виявитися корисними вашої компанії.

  1. Кожна тема і кожен проект повинен мати регулярну нараду. В рамках нього менеджер проекту зустрічається з "спонсором" (термін з проектного менеджменту) і робить доповідь за заданим шаблоном.
  2. Учасники повинні готувати до наради презентації. У бізнес-статтях стало модним лаяти "пауерпоінти", але так учасник змушений готуватися до зустрічі заздалегідь, структурувати свої думки, а не "вирішувати питання на місці". Я, до речі, зазвичай користуюся Google Slides.
  3. Слідкуйте за тим, щоб на нарадах не було зайвих людей. Не можна допускати "запрошення з жалості" (термін Стіва Джобса).
  4. Якщо в нараді бере участь кілька менеджерів, додайте змагальний ефект. Наприклад, у нас в ПриватБанку були регулярні наради серед топ-менеджерів, на яких наші доповіді оцінювалися колегами, а потім складався рейтинг. Ми за цей рейтинг один одному готові були глотки перегризти.

Але серед усіх цих правил є, звичайно, одне найважливіше: нарад не повинно бути багато.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X