Наступний хід вірусу

1 липня 2017, 18:18
Боротьба за кібербезпеку нагадує гру в шахи: кожна зі сторін веде продуману стратегію, і ставить супернику «хід конем»

Але хто виграє в цьому поєдинку і наскільки висока ставка нинішньої партії?

За минулий рік кібер-атаки на бізнес збільшилися на 50%, в тому числі найпопулярнішим,і як виявилося, простим способом інфікування комп'ютерів виявилися саме прості електронні листи, до яких прикріплені заражені вірусом файли. За останні 2 місяці гучні віруси Wannacry, Petya (також відомий як NotPetya, Schrodinger's Petya, Misha) не є унікальним явищем. Вперше подібний вірус був помічений у далекому 2005 році.

Відео дня

Один з 131 отриманих мейлів є вірусним. Вірус-вимагач дуже простий за своєю структурою дій: для його активації достатньо лише трохи неуважності користувача і одного кліка. Далі вірус шукає і отримує доступ до всіх акаунтів комп'ютера і поширюється спочатку по локальній мережі, а потім - по інтернету. Масштабність і швидкість поширення вірусу призводить до довгострокового простою бізнесу, і відповідно - величезних збитків.

Яким має бути наступний хід з нашого боку? Поки такі великі компанії, як Microsoft, Kaspersky Lab, Symantec, root9B закасують рукави і беруться за розробку нових патчів для OS і оновлень антивірусних програм, як бізнесу захистити свій бізнес вже сьогодні, щоб завтра новий Petya або вже Masha ще не заморозили всі процеси?

Основою безпеки є розвиток і культивація культури роботи з даними в самому підприємстві. Вірус покладається на слабкі сторони користувача - неуважність, довіра (лист від знайомих людей). Тому провести освітні збори або відіслати попереджувальні е-мейли своїм співробітникам не буде коштувати ні цента, зате це додасть пильності і підстрахує в потрібний момент.

На ринку існує безліч рішень для щоденного захисту від вірусів - починаючи від простих програм щодо фільтрації електронної пошти, антивірусних програм, до складних гібридних рішень, базованих навіть не в одному, а в декількох хмарах надійного провайдера. Для початку кожному бізнесу, а також його технічним працівникам потрібно майже напам'ять знати план аварійного відновлення. Такий план роботи в разі кризи допоможе швидко відреагувати на те, що відбувається і відновити штатний режим роботи після атаки вірусу. У разі досвідченого провайдера, відновлення роботи може зайняти лише 15 хвилин.

Якщо вибирати створення копій, то не варто забувати, що надійність і безпека даних буде майже 100%, якщо робити бекап як мінімум в 2-х, а найкраще - в 3-х місцях з різним правовим полем і географічним розташуванням. Резервні копії - найпростіший і передбачуваний хід для захисту не тільки від вірусів.

Існують також рішення віртуального робочого столу (DaaS), яке є зручним для безпечної роботи користувача з будь-якого пристрою з необхідними програмами і даними без зберігання даних на самому пристрої. У комплексі з бекапом даних у зазначений період це створює серйозні гарантії безперервності.

Якщо цього разу пронесло, чи варто чекати наступну кібер-атаку непідготовленою?
Якийсь «хід конем» необхідно зробити, щоб залишити противника ні з чим, а свій бізнес вцілілим та безпечним? Які рішення або дії врятували вас від цієї хвилі, і чи готові ви до наступної? Кібербезпека стала умовою стабільності бізнесу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X