Набудували. Час покупця прийшов

30 жовтня 2017, 19:57
Сьогодні склалася досить непогана ситуація в будівельній галузі

Хочу сказати, що одна вкладена гривня в будівельну галузь – це ще 5 гривень додаткових інвестицій. І одне робоче місце в будівельній галузі – це мінімум 20 суміжних професій. Тому будівельна галузь – це локомотив розвитку нашої країни. Все-таки ситуація стає більш стабільною та спокійною. Люди це розуміють і вирішують – куди вкладати, як вкладати. Фактично нерухомість сьогодні – гарне місце для інвестицій.

Відео дня

Депозит в доларах на сьогодні істотно впав, а з ним і помітно змінилися ціни на квартири. Якщо людина вкладає гроші на ранній стадії і по закінченню будівництва ціна зростає на суму від 15% до 30%, відповідно, людина думає, куди вкладати. Покласти на депозит або ж проінвестувати в квартири. Сьогодні існує тенденція, коли люди хочуть інвестувати, як свою інвестицію. І тут є гарні показники. У всьому світі є тенденція, що нерухомість – одна з найкращих, найнадійніших інвестицій, якими люди користуються.

В Європі в середньому на одну людину необхідно приблизно 45-50 квадратних метрів житла. У нас сьогодні це в середньому близько 23 квадратних метрів на мешканця. Але, залежно від населеного пункту, від 50 до 60% житлової нерухомості – старе житло. Є приблизно 12-13% нормального житла. А потрібно мінімум 45-50%. Якщо порахувати, скільки житла ми вводимо в експлуатацію щорічно, з урахуванням того, що все, що ми будуємо, не буде ставати старим, нам потрібно мінімум 70 років, щоб дійти до такого рівня. Сьогодні збудовано близько мільярда квадратних метрів.

Сьогодні молодь росте, створюються сім'ї, і всі хочуть сучасне якісне житли. Більш того, крім сучасного та якісного, вони хочуть житло з енергоефективними технологіями, щоб в експлуатації воно було дешевшим. Коли за кордоном купують житло, вони дивляться на два фактори. На вартість житла, а також те, скільки буде коштувати його експлуатація. Це дуже важливий параметр і критерій в майбутньому.

Ринок нерухомості насправді дуже сильно залежить від добробуту населення. А рівень життя дуже сильно взаємопов'язаний з покупкою житла. Тому наше завдання – створити інструменти для його придбання. Дуже важливим є розвиток іпотечного кредитування. У нас є фонд молодіжної підтримки, де 30х70, 50х50, є фонди підтримки для АТОшників, для тимчасово переміщених осіб. Нещодавно Кабінетом міністрів був затверджений порядок лізингового житла. Ми зараз розробляємо законопроект щодо орендного житла.

У чому вигідність лізингового житла? Спрощена форма, не потрібно застав, можна оформити протягом одного дня. Фактично, ти сплачуєш оренду, і ці кошти йдуть на сплату майбутньої вартості. І, таким чином, іпотечна організація може випустити цінні папери, залучити гроші і давати населенню в лізинг. Це дуже зручний і гарний інструмент. І до того ж – це оренда житла. У Європі від 50 до 70%, залежно від населеного пункту, орендного житла. Муніципалітети володіють житлом і здають його людям, які цього потребують. У нас сьогодні достатньо велика кількість черг. І це орендне житло на 25-30% дешевше, ніж ринкове. Для тих, кому воно потрібне, це дуже зручно.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Цього року буде збільшення будівництва і введення в експлуатацію. Простежується певна динаміка збільшення зарплатні. Це дасть гарний стрибок, з'являться нові робочі місця . Звичайно, необхідно ще більше інвестицій в країну. І тоді все буде істотно поліпшуватися.

Показати ще новини
Радіо NV
X