Нафта падає, тривога зростає

12 листопада 2018, 11:14

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Напрямок руху ринку змінюється все частіше, а амплітуда коливань стає все більшою. От і в п'ятницю переконливе зростання попередніх днів змінилося падінням.

Однією з причин стало подальше зниження цін на нафту. Трохи більше ніж за місяць ф'ючерси на WTI знизилися на 21.8% і торгуються на рівні $60.16, за барель, а, як відомо, падіння цін на нафту часто призводить до негативних наслідків в економіці і на фінансових ринках.

Відео дня

Тривожні новини прийшли з Китаю, де місцева асоціація автовиробників заявила, що падіння продажів автомобілів триває вже чотири місяці поспіль і тільки в жовтні становило (-11.7%). Ще одна монетка у скарбничку кризи!

П'ятірка FAANG, вплив якої на ринок важко переоцінити, зазнала відчутних втрат: Facebook (-1.97%), Amazon (-2.42%), Apple (-1.93%), Netflix (-4.55%), Google (-1.50%).

В цілому ж, незважаючи на п'ятничне падіння, всі основні індекси завершили тиждень "у зеленому": S&P 500 (+2.1%), Dow Jones (+2.8%) і Nasdaq (+0.7%).

Всього 3 з 11 секторів S&P 500 завершили п'ятницю зростанням. Це були "захисні" споживчі товари першої необхідності (+0.51%), нерухомість (+0.14%) і комунальні підприємства (+0.09%). Найбільше втратили технології (-1.66%), споживчі товари не першої необхідності (-1.50%) і комунікації (-1.45%).

Прибутковість US Treasuries падала. Рятуючись від турбулентності на ринку акцій, інвестори почали шукати порятунку в облігаціях. Дворічні втратили 4 бп, знизивши прибутковість до 2.93%, а десятирічні – 5 бп і торгуються на рівні 3.19%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.01%), до позначки 96.56. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1343.

Ф'ючерси на золото знизилися в ціні й торгуються на рівні $1,210.3, за унцію.

Чого чекати цього тижня

Сьогодні, в понеділок, ринок облігацій буде закритий з нагоди Дня ветеранів, але всі інші ринки функціонують у звичному режимі.

Сезон квартальних результатів поступово підходить до завершення, але цей тиждень буде все ще досить активним. Домінуватимуть роздрібні компанії: Home Depot, Macy's, Walmart, J.C.Penney і Nordstrom. Але є й багато інших відомих імен, здатних вплинути на настрої інвесторів: Cisco, Applied Materials, Nvidia і Viacom. Ну і, звісно ж, цікаво глянути на результати одного з великих виробників марихуани – Tilray.

На макроекономічному фронті найважливішою подією буде оголошення індексу споживчої інфляції (CPI), за жовтень. Це відбудеться в середу і, звісно ж, матиме вплив на політику ФРС щодо ставок.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X