На канікули з хорошим настроєм

6 серпня 2018, 11:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Якщо коротко підбити підсумки минулого тижня, то основними подіями, безумовно, були наступні:

ФРС провів своє чергове засідання без жодних несподіванок, в черговий раз констатувавши факт, що економіка перебуває у відмінному стані і на всіх парах мчить вперед. Ставки залишилися на колишньому рівні і, найімовірніше, чергове підвищення, на 0.25%, нас чекає у вересні, коли FOMC, що відповідає за підвищення ставок, збереться знову.

Відео дня

Звіт про ринок праці, оприлюднений в п'ятницю, лише підтвердив заяви ФРС. Незважаючи на те, що кількість нових робочих місць у виробничому сегменті економіки, створених в липні, виявилася меншою, ніж прогнозувалося (157К vs 190K), рівень безробіття склав 3.9%, один з найнижчих за кілька десятиліть, а середня заробітна плата зросла на 0.3 %, в порівнянні з червнем і на 2.7%, в річному вимірі, точно так само, як це було місяць тому.

На корпоративному фронті героєм тижня стала Apple, чия капіталізація досягла фантастичної позначки в $1 трильйон. Що й не дивно, з огляду на відмінні результати на всіх фронтах і оптимістичні прогнози керівництва на найближче майбутнє.

Тож, в цілому, тиждень вдався, про що говорить зростання всіх основних індексів за тиждень: S&P 500 (+ 0.76%), Dow Jones (+ 0.05%) і Nasdaq (+ 0.96%). Хоча, як ми бачимо, відмінних результатів якоїсь однієї компанії, нехай навіть і трильйонної, вже недостатньо, щоб зрушити весь ринок вперед.

Десятирічні US Treasuries закінчили тиждень на рівні 2.95%, а дворічні на позначці 2.65%. Ніякої бурхливої ​​реакції інвесторів на підвищення рівня запозичень з боку уряду поки що не спостерігається. Хоча, вже найближчим часом казначейство буде змушене продавати все більше і більше облігацій, щоб покрити дефіцит бюджету, після зниження податкових надходжень і ззростання державних витрат.

Вересневі ф’ючерси на WTI в п'ятницю трохи знизилися і закінчили тиждень на позначці $68.49.

Сильна економіка і віра інвесторів у два підвищення ставок до кінця року допомагають долару зміцнитися. US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, за тиждень виріс на (+ 0.53%), до позначки 95.03. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.157.

Золото за тиждень втратило (-0.6%) і торгується на рівні $1,215.55 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Сезон відпусток у розпалі і ніяких доленосних подій не передбачається.

Макроекономічних новин, практично, ніяких. Головний звіт наступного тижня – це звіт про рівень інфляції, в п'ятницю. Очікується, що базова інфляція, без їжі і палива, складе 2.3%, в річному вимірі. Мета, яку ставить перед собою ФРС, становить 2%.

На корпоративному фронті пік сезону квартальних результатів вже пройдено. На цьому тижні відзвітує всього 48 компаній з S&P 500. У центрі уваги буде Disney, що рапортує у вівторок, після закриття.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З інших відомих імен на цьому тижні відзвітують Discovery, Twenty-First Century Fox, Viacom ( VIAB ), Marriott, Michael Kors ( KORS ).

Зрештою, спокійний літній тиждень – це теж добре!

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X