Модернізація будинку згідно з Маслоу

16 серпня 2016, 16:06
Абрахам Маслоу, американський психолог, який створивший теорію ієрархії потреб і виклав її найбільш повно в книзі 1954 року "Мотивація і особистість", ніколи не розташовував потреби у вигляді піраміди

Потреби згідно з Маслоу – це внутрішньо визначені потреби, і він розмірковував про їхню ієрархію в незадоволеному стані: що ви швидше виберете, коли перед вами є спектр незадоволеності? Піраміду Маслоу – тобто жорстку ієрархію потреб – придумали маркетологи. Безумовно, людина може вибирати реалізацію одночасно багатьох потреб, що є найефективнішим способом життя.

Відео дня

Всі ми дуже зайняті. І для більшості з нас у пріоритетах немає місця ідеї керування багатоповерхівкою, в якій ми живемо, в якій у нас є власна квартира. Ми за інерцією вважаємо, що наша відповідальність, наша увага, наша гордість обмежується лише своїми квадратними метрами, на які у нас є зареєстроване БТІ право власності. Проте, за цими метрами є інші: метри даху, фасаду, підвалу, сходових маршів та прибудинкової території, які теж належать нам, разом з іншими власниками нашого будинку. І ми можемо ними керувати. І пишатися. І отримувати з них прибуток, нарешті.

Модернізуючи свій багатоквартирний будинок, ми можемо одночасно реалізувати потреби з будь-якої сходинки піраміди Маслоу: від базової потреби в теплі і затишку через участь у вирішенні долі своїх сусідів до самореалізації себе як менеджера цієї складної системи – багатоквартирного будинку.

Ми можемо і повинні перестати дивитися на наш багатоквартирний будинок як на об'єкт, керований кимось іншим. Наш будинок – наша власність. Власність потребує нашої уваги. Адже ми не залишаємо без уваги свій автомобіль, або компанію, в якій ми співзасновники, або свою дачу. Ми прагнемо зробити їх надійними (автомобіль), прибутковими (компанія), комфортними (дача). І хвалимося ними перед друзями. Але чому ми не звертаємо увагу на наш спільний дім? Чому не робимо його надійним, комфортним, прибутковим? Чому не хвалимося будинком перед друзями?

Ці питання були б риторичними, якби наш бекграунд був іншим, а не радянським-пострадянським. Ми, у плині наявних справ, звісно, важливих, прагнемо витіснити за межі своєї свідомості важливі й необхідні турботи. Ми витісняємо їх, тому що підсвідомо, на підкірці ми звикли до того, що не можемо впливати на нашу власність у вигляді багатоповерхового будинку, що він належить комусь – місту, ЖЕКу, але не нам. Ми легко знаходимо масу відмовок, щоб забути правду: наш будинок належить нам. І з ним треба щось робити.

Але зараз, у 2016-му році, ми нарешті отримуємо зовнішній поштовх. Згідно з законом України 417-VIII, вже з 1 липня мешканці багатоквартирного будинку або беруть керування своєю спільною власністю на себе, або місцева влада призначаєь будинку нового керівника. Відповідно, ми можемо організувати в себе об'єднання власників багатоквартирного будинку (ОСББ) і увійти в його правління, взявши, нарешті, свою власність у свої руки. Питання: навіщо?

Перша цінність ОСББ в будинку і ваша участь у його роботі – ваш контроль над ситуацією. Ви зможете убезпечити себе від нерозумних рішень ваших сусідів – але лише ціною своєї особистої участі в керуванні будинком. У вас з'являється можливість взяти під контроль ситуацію у своєму власному домі, а не віддавати рішення на відкуп комусь невідомому. Ви можете стежити за виконанням своїх рішень – для цього досить бути в правлінні ОСББ або хоча б отримувати інформацію з перших рук.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Інша цінність – економія і комфорт. Ви можете зробити в своїй квартирі відмінний ремонт, але справжній комфорт неможливий без доглянутого під'їзду, ліфта, який справно працює, красивого фасаду, комунікацій, що справно працюють, і затишного двору.

А для того, щоб все це у вашому домі було, треба знайти кошти. Як? Нині є очевидний шлях – ОСББ мають можливість за підтримки держави взяти кредити на енергоефективні заходи, при реалізації яких ваш будинок перетвориться на сучасний і комфортний. Зараз на цілу низку можливих поліпшень є держпідтримка – повернення від 40% тіла кредиту: йдеться про встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) з можливістю регулювання подачі тепла залежно від погодних умов, про утеплення фасадів, про встановлення енергозберігаючих вікон та про поліпшення дахів і підвалів. Все це зробить ваш будинок сучасним і комфортним, причому ці заходи не вимагають від мешканців збільшення квартплат – витрати за кредитом впевнено покриваються за рахунок економії споживання теплоресурсов. Саме з цією думкою ми маємо йти до наших сусідів і пропонувати їм використовувати вікно можливостей. Можливостей зробити наш будинок і комфортним, і красивим, і високотехнологічним, і, зрештою, надійнішим. Так, ми вкладаємо в нього свій час, але й отримуємо в результаті краще житло. І дорожче, до речі, - вартість квартир у модернізованих будинках зростає мінімум на 10%.

Якщо ви не будете робити все це – ви будете платити все більше й більше за все менше й менше. Будинок старітиме, ваша квартира в ньому – дешевшатиме, а ви, врешті – будете жалкувати, що не включилися в процес керування будинком раніше.

Отже, ваші інвестиції: час, увага, емоції. Натомість ви отримуєте: економію на платежах, комфорт, контроль, ефективність, і трішечки его.

Показати ще новини
Радіо NV
X