Світ необмежених фінансових можливостей

23 грудня 2019, 09:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чому корпоративні фінанси, особисті кошти акціонера і захист капіталу — нерозривні складові бізнес-стратегії

Як часто ми ламаємо голову над завданнями, рішення яких у підсумку виявляється очевидним. Все що потрібно було зробити — відсторонитися від питання і спробувати подивитися на нього комплексно або скористатися зовнішньою експертизою. Фінансові завдання — не виняток.

Відео дня

Спілкуючись з клієнтами, наголошую повторювану історію: люди, концентруються або на особистих, або на корпоративних фінансах, не завжди усвідомлюючи ефективність синергії цих двох складових. У фінансовій практиці я рекомендую пов’язувати три сфери: wealth management, корпоративні фінанси і захист капіталу.

Розглянемо кожну з них окремо.

Якщо говорити про корпоративні фінанси, звертаючись до зовнішньої експертизи власники бізнесу отримують повну і чітку інформацію щодо своїх активів. Це і тригери зростання, і можливості для максимізації вартості компанії, і оптимальна структура фінансування з урахуванням поточної фази кредитного циклу.

Глибокий аналіз кредитного циклу та фінансової кон’юнктури ринку для визначення оптимального часу для покупки/продажу приватного бізнесу або його частини. Досвідчений фінансовий радник підкаже, на яких ринках і в який період часу клієнту доречно реалізовувати свої бізнес плани, відповідно до якої стратегії розвивати компанію.

При цьому, не тільки розробити стратегію, а й взяти безпосередню участь в її втіленні в життя, що припускає супровід угод M&A, реалізацію інвестиційної стратегії, вкладення в різні класи активів, розрахунок оптимального результату між прибутковістю бізнесу і фінансовими ризиками, які бере на себе цей бізнес.

Припустимо, в межах обраної стратегії ви хочете купити бізнес або його частину у зарубіжного партнера. Для того, щоб виключити неприємні сюрпризи згодом, вам необхідно мати чітке уявлення про історію походження цього бізнесу і засобів, призначених на його заснування і розвиток.

Ваші закордонні партнери, в свою чергу, хочуть переконатися в легальності і чистоті походження грошей, інвестованих у їх бізнес з вашого боку. Це приклад актуалізації питань захисту капіталу. Дуже важливо, щоб в межах проведення дью ділідженс враховувалися не тільки ліквідні активи, а й гроші, які ми розміщуємо на рахунках. Багато втрачають цей аспект, як один з головних критеріїв успішної операції.

Функція захисту капіталу також передбачає розроблення податкової стратегії і тактики створення юридичних структур, оптимізацію в правовому полі оподаткування з використанням холдингових структур і трастів. Зараз це питання суттєво ускладнилося: недостатньо просто відкрити компанію на Кіпрі. Регулятори і банки вимагають присутності реального офіса і підтвердження фактичної діяльності компанії в країні реєстрації.

Дуже часто особисті фінанси основних акціонерів, власників бізнесу, розділені повністю і не корелюються з корпоративними фінансами. Менеджмент, що керує компанією, не підозрює про особисті фінанси власника і можливості, які їх наявність відкриває для залучення в бізнес позикових коштів. Він користується дорогими овердрафтами у той час, як під стратегію акцій і бондів на особистих нерезидентних рахунках акціонерів можна взяти позику під 0,75%-0,5% у євро.

Важливо вибудувати ланцюжок, де власник компанії і капіталу заробляє і на грошах в нерезидентному полі, і підтримує свій бізнес ліквідністю, коли йому необхідні короткострокові позики. Маючи дивідендну прибутковість 5−6% на портфель акцій за кордоном, він отримує фактично безкоштовні гроші для кредитування свого бізнесу. Часто ця можливість не використовується українськими підприємцями, і завдання фінансового радника — зробити її для них очевидною і допомогти ефективно нею скористатися.

Процес інвестування повинен стати замкнутим циклом, в якому один клас активів міг би підживлювати ліквідністю інший клас активів

Я глибоко переконаний в тому, що підприємцю варто дивитися на свій ресурс комплексно і без прив’язки до об'єкта інвестицій. Процес інвестування повинен стати замкнутим циклом, в якому один клас активів міг би підживлювати ліквідністю інший клас активів. У цьому процесі необхідно вибудувати грамотні фінансові потоки, що виключають готівкові перекази і позики всередині групи, але використовують фонди і трасти власника, на яких він зберігає гроші, і рахунки структур його приватного бізнесу.

За грамотно розробленої стратегії повернення інвестицій враховується стадія економічного і кредитного циклу. Ви чітко розумієте, коли доцільно вкладати кошти в акції компаній на розвинених ринках, а коли — у власний приватний бізнес.

Сучасний фінансовий світ — світ необмежених можливостей, скористатися якими можна, навчившись комплексно дивитися на особисті фінанси і приватний бізнес і підкріплюючи це досвідом роботи на різних ринках.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X