Мікрохвилька проти 3G і всіх інших G

28 вересня 2016, 17:21
Найбільшою перепоною для розвитку сучасного мобільного зв’язку в Україні виявилась необізнаність населення про вплив на людину електромагнітного випромінювання

Сьогодні під час круглого столу 3G. Стримуючі фактори на шляху вперед представник лайфсела розповів професійний анекдот. Приїхали в одне село інженери, почали будувати базову станцію (БС). Збудували. А населення хвилюється та непокоїться. І от голова сільради перестрів технарів та й починає скаржитися: "Біда з тою вежею та антеною! Корови гірше дояться, кури майже не несуться, в людей голови розболілися…" На що заїжджі гості і відповідають: "Так, так, а й справді, справи кепські… А тепер уявіть, що буде, як ми оце все ввімкнемо!"

Відео дня

З’ясувалося, що наш народ хоче користуватися стільниковим зв’язком, але є одне але. Воно унаочнює старий-добрий принцип "Очі не бачать – серце не болить". Тобто, нехай обладнання оператори розташовують подалі від житлових будинків. А про те, щоби покриття було якісним і зв’язок надійним – наші люди не переймаються.

Зрозуміти таку позицію співвітчизників можна. І водночас просвітити їх – у нас, в Україні, виявляється, чи не найнижчі в світі норми електромагнітного випромінювання (ЕМВ). Це, власне, і є та страшна й невідома штука, яка впливає на надої корів, ріст трави, погоду та політику.

Представники стурбованої громадськості на круглому столі пропонували проводити вимірювання перед запуском кожної новозбудованої БС. На що всі три найбільших оператори ледь не хором відповіли – ми, мовляв, без відповідних дозволів нічого ні побудувати, ні ввімкнути не можемо. І взагалі, стос дозволів потрібен ледь не такий самий, як для спорудження 15-20-поверхового будинку. І вони праві, заперечити щось годі.

Рухомий зв’язок – галузь доволі молода, налічує кілька десятків років. І про якісь дослідження, які би свідчили про шкідливість упливу стільникових БС на людське тіло в епоху всюдисущого інтернету вже би було відомо.

Більше того, ті з наших громадян, які обурюються низьким рівнем стільникового сигналу – ну, з ким не буває – сьогодні від стільникових операторів дізналися дуже цікаву штуку. Оскільки рівень ЕМВ в Україні найнижчий, відповідно, базові станції "світять" зі зменшеною потужністю. А наші з вами мобілки навпаки – так влаштована технологія – змушені випромінювати сильніше, щоби зв’язатися з БС. І ще одне відкриття – домашній Wi-Fi має набагато потужніше радіовипромінювання, ніж стільникові телефони. Хоча і ці пристрої програють за силою ЕМВ… мікрохвильовим пічкам.

Стільникові оператори дуже сильно зацікавлені у тому, щоби підняти поріг ЕМВ до європейського – ну, ми ж у Європу прямуємо, як не як. Це дозволить не так густо, як зараз, ставити базові станції (тепер мені зрозуміло, чому вдома треба спочатку витягнути шию з балкону, а потім вже зможеш порозмовляти!). Відповідно, затрати на розбудову та підтримку мереж знизяться. А занепокоєним громадянам слід звертатися в уповноважені контролюючі органи, прямий обов’язок яких слідкувати за операторами. Наприклад, в Український державний центр радіочастот і санепідемстанцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X