Microsoft, Facebook, Amazon, Boeing – вивчаємо прибуток гігантів

26 квітня 2019, 17:40

Новини ринків капіталу: Китай і США домовилися. А економіка останніх зросла на 3,2%, що значно вище прогнозу

Звісно ж, головною темою тижня залишаються квартальні результати, але про це трохи пізніше, бо є речі, які в довгостроковій перспективі впливають, як на перспективи глобальної економіки, так і на фінансові ринки. І, звичайно ж, серед них стан американо-китайських торгових переговорів.

Відео дня

У п'ятницю китайський лідер Сі Цзіньпін, виступаючи перед лідерами 40 країн на форумі «Один пояс і один шлях», у Пекіні, фактично, особисто схвалив домовленості, які стануть частиною американо-китайської торгової угоди. І, звичайно ж, промова Сі Цзіньпіна була адресована саме тому лідеру, якого не було в залі – Дональду Трампу, адже вона містила сигнали схвалення вимогам, висунутим нинішньою адміністрацією США в торговому диспуті між двома країнами. Безумовно, укладення нових торгових угод стане дуже позитивною новиною для глобальної економіки, але, як завжди, не варто забувати, що угоди угодами, але дуже важливо наскільки ефективно вони будуть виконуватися.

Також, у п'ятницю, було оголошено першу оцінку ВВП США в першому кварталі. Економіка зросла на 3.2%, що значно вище прогнозу на рівні 2.3% і 2.2%, досягнутих у четвертому кварталі.

Що стосується квартальних результатів, то тиждень був просто «УХ!»: Microsoft, Facebook, Amazon, Boeing, Caterpillar, Tesla, Coca-Cola і десятки інших, більш і менш відомих.

Загалом, поки сезон проходить краще, ніж очікувалося. Є, звісно, і негатив, як, наприклад, від Boeing, який у першому кварталі «промахнувся» всюди, де тільки міг: виторг, чистий прибуток і операційна маржа нижче прогнозу, грошовий потік не зріс, початковий прогноз на 2019 рік відкликаний, а програму зворотного викупу припинено. Здавалося б, катастрофа, але акції зростають у ціні. Причина проста. Фундаментально, Boeing – чудова компанія, а її акції протягом останніх 10 років зростали в ціні, в середньому, на 29% за рік, що значно вище, ніж зростання індексу Dow Jones. Звичайно ж, проблеми з літаками 737 Max негативной впливають на компанію, однак, більшість аналітиків не змінюють свого ставлення до компанії і рекомендують «Купувати». Ну, а погані результати першого кварталу не стали на заваді, оскільки нічого нового не відкрилося, і весь негатив був закладений у ціну і раніше.

Microsoft, після оголошення хороших квартальних результатів, і виторг, і прибуток вище прогнозу, нарешті дотягнувся до позначки $1 трильйон. Акції зросли більше, ніж на 4% і однією з причин для оптимізму були успіхи в розвитку «хмарних» рішень.

Facebook теж порадував, перевершивши прогнози і щодо виторгу, і щодо прибутку, що не забарилося позначитися на зростанні акцій, на 6%. І це незважаючи навіть на те, що компанії загрожує штраф у розмірі від $3 до $5 мільярдів, після скандалу з Cambridge Analytica.

Аmazon набагато перевершив очікування аналітиків, майже вдвічі випередивши прогноз щодо чистого прибутку. Виторг був на рівні прогнозів і відповідав первинному прогнозу компанії. Акції трохи зросли, але бурхливої реакції з боку інвесторів не послідувало.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Засмутили 3М і Intel. Не дотягнувши до прогнозних величин за фінансовими показниками і знизивши прогнози на майбутнє, обидві компанії були жорстко покарані ринком, втративши, відповідно, (-9%) і (-7%) і потягнувши вниз відповідні індекси та індустріальні сектори.

Uber оголосив плани щодо IPO. Після непереконливого дебюту Lyft, ціна за акцію планується на рівні $44-50 за акцію, що нижче попереднього прогнозу $48-55. Така вартість дозволить компанії досягти капіталізації в $80-90 мільярдів, що нижче $120 мільярдів, очікуваних роком раніше. У процесі IPO компанія збирається залучити $10 млрд. Також, було оприлюднено інформацію, що $500 мільйонів будуть інвестовані в Uber компанією PayPal, за ціною IPO, під час приватного розміщення.

Якщо ж підсумувати, то ринок продовжує зростати і підкорювати історичні максимуми, як це зробили S&P 500 і Nasdaq минулого тижня. І, схоже, що прогноз глави Black Rock щодо бурхливого короткострокового зростання може збутися, враховуючи низку непоганих новин з усіх фронтів, політичного, економічного, корпоративного, і велику кількість неінвестованих грошей. Тепер потрібно розібратися, як взяти участь у цьому «святі життя», адже інвестування на вильоті циклу, та ще й такого затяжного, завжди справа ризикована.

Світлого всім Великодня і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X