Куди ж заведе крива прибутковості

19 квітня 2018, 11:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Звичайно, багатьом хотілося б, щоб ринок ріс вічно, але, на жаль, мрія ця нездійсненна. Ось і вчора, після трьох успішних торгових сесій, основні індекси закінчили день врозбрід: S&P 500 (+ 0.08%); Dow Jones (-0.16%) і Nasdaq (+ 0.19%). Причин для цього декілька.

Відео дня

По-перше, результати IBM не порадували інвесторів, і акції компанії вчора втратили в ціні аж (-7.53%), що й призвело до падіння Dow Jones.

По-друге, і це, напевно, більш значимий фактор – вирівнювання кривої прибутковості. Різниця прибутковості 2-х і 10-річних US-Treasuries в середу зменшувалася до 44 бп, чого не було з 2008 року. До кінця сесії прибутковість 10-річних зросла до 2.87%, а дворічних до 2.42%. Найімовірніше, цей фактор буде тяжіти над ринками і сьогодні, оскільки вирівнювання кривої прибутковості в напрямі інвертованої, коли прибутковість короткострокових облігацій перевищує прибутковість довгострокових, як правило, є передвісником рецесії.

"Бежева книга" ФРС, оприлюднена вчора, продемонструвала, що зростання заробітних плат продовжує набирати обертів, штовхаючи ціни вгору по всьому ланцюжку поставок. Але, словом, яке зустрічалося в звіті частіше за інші, стало "тарифи" – 36 разів. Маються на увазі тарифи зовнішньої торгівлі, яка останнім часом є одним з потужних каталізаторів ринку. Тож, найімовірніше, на наступному засіданні ФРС доведеться торкнутися і теми торгівлі.

З 11 секторів S&P найбільшими перепонами виросла енергетика (+ 1.56%), як наслідок зростання ціни на нафту. Травневі ф'ючерси на WTI додали 2.9% і зараз торгуються на рівні $68.47 за барель.

Серед тих, хто програв, знову фінанси (-0.44%), які не врятували навіть відмінні результати, оприлюднені Morgan Stanley.

Сектор товарів не першої необхідності виріс на (+ 0.47%), а зірка сектора Amazon додав (+ 1.60%), після того, як Джефф Безос оголосив в листі до акціонерів, що з моменту заснування, за 13 років, членами Amazon Prime Club стали 100 мільйонів осіб. Ось це клієнтська база!

Золото трохи підросло і торгується на рівні $1,354.80 за унцію.

Чого чекати сьогодні

На економічному фронті сьогодні, традиційно, заявки з безробіття. Аналітики вважають, що в порівнянні з минулим тижнем їх кількість знизиться на 3 тисячі, до 230 тис.

Триває сезон квартальних результатів. Поки рапортували 10% всіх компаній. З них 80% продемонстрували результати краще, ніж очікувалося, а це вище середнього значення за останні п'ять років.

Сподіваємося, що тенденція "хороших результатів" продовжиться і сьогодні. З відомих компаній свої квартальні досягнення представлять Blackstone (BX), Bank of New York Mellon (BK), Philip Morris (PM), Quest Diagnostics (DGX) і E-Trade (ETFC).

Ну і, звичайно, будемо дивитися, куди заведе нас крива прибутковості!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X