Куди скаржитися на погані дороги

25 жовтня 2017, 12:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У країні триває великий ремонт доріг, це ми чуємо з вуст усіх, починаючи від прем'єр-міністра до керівників регіональних автодорів

Іноді, слова підкріплюються фото- і відеодоказами з відремонтованими ділянками здебільшого доріг державного значення.

Цього року вперше було здійснено перевірку доріг, побудованих у 2016 році. На жаль, дефекти було виявлено на мінімум чверті з них. Однак, як стверджує міністр інфраструктури Володимир Омелян, всі вони були усунені підрядниками.

Відео дня

Також стверджують, що гарантійний термін на безкоштовне усунення дефектів буде збільшено з 5 до 10 років. Як це позначиться на пересічних автолюбителях, і що робити, якщо автомобіль постраждав від неякісного ремонту? Спробуємо розібратися.

Зараз в Україні діє єдиний стандарт (ДСТУ 3587-97) "Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди; Вимоги до експлуатаційного стану". Саме цей стандарт передбачає, що покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, які ускладнюють рух транспортних засобів. Також стандартом встановлено гранично допустимі пошкодження і терміни їх ліквідації. Наприклад, на основних автомагістралях максимально допустима межа площі ям ­— 0,3 м2 на 100 000 м2 покриття, а термін усунення недоліків становить не більше 1 доби.

Звісно, не все, про що зазначено в стандарті, виконують у дійсності, і стан навіть відремонтованих доріг буквально за півроку їх звичайної експлуатації лишає бажати кращого.

Тому важливо знати, що робити і куди звертатися, якщо від потрапляння автомобіля в яму або відкритий люк сталася дорожньо-транспортна пригода. Можливо, у декого виникає запитання, про яке ДТП може йтися, якщо немає іншого учасника.

Насправді інший учасник є, і це власник автодороги, який за законом "Про дорожній рух" зобов'язаний компенсувати витрати власникам транспортних засобів, якщо ДТП сталися з причин незадовільного утримання автодороги.

Відразу слід зробити застереження, що компенсація збитку можлива лише в судовому порядку. При цьому успіх майбутнього спору багато в чому залежить від того, наскільки правильно були оформлені документи під час ДТП.

Отже, який алгоритм дій водія, який пошкодив автомобіль у зв'язку з неякісним станом дорожнього покриття? Необхідно:

  1. Викликати працівників патрульної поліції, які складуть схему ДТП. Тут слід бути наполегливим і вимагати, щоб у схемі було чітко вказано на існування дефекту дорожнього покриття (яма і т.п.) і проведені її виміри.
  2. Повідомити про ДТП у свою страхову компанію;
  3. Скласти список свідків, очевидців події і записати їхні свідчення;
  4. Здійснити фото- і відеозйомку місця ДТП і потерпілого транспортного засобу, після чого скласти і додати до матеріалів справи акт, в якому вказати дату і місце фото і відео зйомки, марку і серійний номер телефону або фотоапарата, короткий опис зображень, підписи і дані свідків.
  5. Вимагати викликати представника власника автодороги або експлуатаційної організації для обстеження пошкодженої ділянки дороги і складання відповідного акта; Слід знати, що така вимога абсолютно законна і обґрунтована, оскільки прямо передбачена в п. 11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, згідно з яким власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані разом з уповноваженим підрозділом Національної поліції брати участь в огляді місць дорожньо-транспортних пригод для визначення дорожніх умов, за яких вони сталися, і усувати виявлені недоліки.
  6. Наполягати на складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно посадових осіб власника автодороги або експлуатаційної організації за ч. 4 ст. 140 кодексу про адміністративні правопорушення.
  7. Якщо автомобіль застрахований на умовах КАСКО, звернутися до страхової компанії для отримання страхового відшкодування, долучивши вищевказані документи.

Після з'ясування всіх обставин страхового випадку та виплати страхового відшкодування власникові авто, страхова компанія сама звернеться до суду з позовом до власника дороги або підрядної організації, яка зобов'язана підтримувати дорогу в належному стані.

Якщо автомобіль не застрахований на умовах КАСКО, необхідно визначити розмір збитку шляхом проведення відповідної експертизи і звернутися до суду з позовом.

Насамкінець хочу зазначити, що останнім часом випадків винесення судами рішень на користь автолюбителів чимдалі більшає. Тому, якщо збиток дійсно серйозний, рекомендую не боятися тимчасових незручностей, пов'язаних з оформленням матеріалів події, адже закон на вашому боці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X